ლევან დავითაშვილი ფერომონების მწარმოებელი კომპანიის „ტრესე“ აღმასრულებელ დირექტორს, ბილ ლინგრენს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) წარმომადგენლებს და ფერომონზე დაფუძნებული პროდუქტების მწარმოებელი კომპანიის „ტრესე“ აღმასრულებელ დირექტორს, ბილ ლინგრენს შეხვდა.
შეხვედრაზე ლევან დავითაშვილმა აღნიშნა, რომ აზიური ფაროსანას წინააღმდეგ განხორციელებული ბრძოლის ღონისძიებების შედეგად, 2019 წელი, თხილის მოსავლის რაოდენობითა და ხარისხით გამორჩეული იყო. აღნიშნული შედეგის მიღწევაში აქტიური მხარდაჭერისთვის მინისტრმა ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მადლობა გადაუხადა.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას მინისტრის მოადგილე ხატია წილოსანი და სურსათის ეროვნული სააგენტოს წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Levan Davitashvili held a meeting with the Executive Director of the company ‘’Trece’’, Bill Lingren
The Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Levan Davitashvili met with the representatives of the United States Agency for International Development (USAID) and the Executive Director of the pheromone-based products company Inc. ‘’Trece’’ Bill Lingren.
At the meeting Levan Davitashvili noted, that 2019 was marked by the quantity and quality of hazelnut crop due to measures taken against the Asian Stink Bug. The Minister expressed gratitude to the United States Agency for International Development (USAID) for their active support in the fight against the dangerous pest, as a result of which amazing results have been achieved in the country.
The Deputy Minister Khatia Tsilosani and representatives of the National Food Agency attended the meeting at the Ministry of Environmental Protection and Agriculture.