ლევან დავითაშვილი იტალიის სამეცნიერო -კვლევითი ცენტრის გენერალურ დირექტორს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი იტალიის სამეცნიერო -კვლევითი ცენტრის „FONDAZIONE EDMUND MACH“ გენერალურ დირექტორს, მარიო დელ გროსო დესტრერს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ქვეყნებს შორის აგრარულ დარგში სამეცნიერო-კვლევითი და პროფესიული განათლების მიმართულებებით თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.
როგორც ლევან დავითაშვილმა განაცხადა, საქართველოსთვის აგრარული დარგის სპეციალისტების მომზადება აქტუალური საკითხია. შესაბამისად, ამ კუთხით იტალიის სამეცნიერო-კვლევით ცენტრთან თანამშრომლობა მნიშვნელოვანია.
შეხვედრაზე მინისტრმა მარიო დელ გროსო დესტრერს სოფლის მეურნეობის მიმართულებით არსებული მიღწევების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია და ყურადღება ექსტენციის სამსახურის მნიშვნელობაზე გაამახვილა.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას საქართველოს პარლამენტის მაჟორიტარი დეპუტატი დავით სონღულაშვილი, სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის დირექტორი ლევან უჯმაჯურიძე და ამავე ცენტრის მეხილეობა-მევენახეობის დეპარტამენტის უფროსი ზვიად ბობოქაშვილი ესწრებოდნენ.

Levan Davitashvili hosted the Director General of FONDAZIONE EDMUND MACH
The Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Levan Davitashvili  met with the Director General of FONDAZIONE EDMUND MACH, Mario Del Grosso Destreri.
The cooperation between the two countries including scientific-research activities and vocational education, providing specialist training in all areas of agriculture have been brought forward at the meeting..
Levan Davitashvili stated, that training of agrarian specialists is a topical issue for Georgia. Accordingly, cooperation with the representatives of Italian Research and Development Center is crucial.
At the meeting, the Minister provided Mario Del Grosso with the agricultural achievements and outlined the importance of extension services.
The Majoritarian MP Davit Songulashvili, Director of the Agricultural Research Center Levan Ujmajuridze and Head of the Horticulture & Viticulture research Department, Zviad Bobokashvili attended the meeting at the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia.