ლევან დავითაშვილი ბანგკოკში ტაილანდელ კოლეგას შეხვდა
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი ტაილანდის სამეფოს დედაქალაქ ბანგკოკში ვიზიტის ფარგლებში ტაილანდის სოფლის მეურნეობისა და კოოპერატივების მინისტრს, გრისადა ბუნრახს შეხვდა. ტაილანდის სოფლის მეურნეობისა და კოოპერატივების სამინისტროში გამართულ შეხვედრაზე მხარეებმა ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობის არსებულ პოტენციალზე ისაუბრეს.
შეხვედრაზე ლევან დავითაშვილმა საქართველოში განხორციელებულ რეფორმებსა და ეკონომიკურ სფეროში მიღწევებზე ისაუბრა და ხაზგასმით  აღნიშნა, რომ ტაილანდის სამეფოსთან, როგორც რეგიონის წამყვან ქვეყანასთან, ორმხრივი ეკონომიკური ურთიერთობების  გაღრმავება ერთ-ერთ პრიორიტეტს წარმოადგენს.
როგორც ტაილანდის სოფლის მეურნეობისა და კოოპერატივების მინისტრმა შეხვედრაზე აღნიშნა, მნიშვნელოვანია, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გამოცდილების გაზიარება გარემოს დაცვის მიმართულებით, მათ შორის, ტყისა და წყლის რესურსების ეფექტიანი მართვის კუთხით.
ტაილანდის სოფლის მეურნეობისა და კოოპერატივების მინისტრის განცხადებით, მისთვის ცნობილია ქართული ღვინის მაღალი ხარისხის შესახებ. მინისტრმა მზადყოფნა გამოთქვა, მხარი დაუჭიროს ქართული პროდუქციის  ტაილანდის სამეფოში პოპულარიზაციას.
ტაილანდის სოფლის მეურნეობისა და კოოპერატივების სამინისტროში გამართულ შეხვედრას, ლევან დავითაშვილთან ერთად, საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ინდოეთში, ბანგლადეშში, ტაილანდის სამეფოსა და შრი-ლანკაში არჩილ ძულიაშვილი ესწრებოდა.

Levan Davitashvili met with Thai Counterpart in Bangkok
Under the frame of his working visit to Bangkok, the capital of Thailand, the Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Levan Davitashvili met with the Minister of Agriculture and Cooperatives, Grisada Boonrach. At the meeting, the sides have been focused on the existing potential of cooperation between the two countries. The meeting was held at the Ministry of Agriculture and Cooperatives in Thailand.
Levan Davitashvili brought forward reforms implemented in Georgia and the achievements in the economic sphere and stressed the importance of enhancing bilateral economic relations with Thailand as a leading country in the region.
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia to share it’s experience in the environmental field, also issues related to the effective management of forest and water resources to discuss with Thai partners is very important for us -said the Minister of Agriculture and Cooperatives of Thailand.
The Thai Minister noted, that he is aware of the high quality of Georgian wine and expressed readiness to support Georgian products in the Kingdom of Thailand.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to India, Bangladesh, the Kingdom of Thailand, Archil Dzuliashvili accompanied Levan Davitashvili in Thailand and attended the meeting.