სოლომონ პავლიაშვილი ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულს,რეგიონის მუნიციპალიტეტების მერებს და ადგილობრივი თვითმმართველობების ზედამხედველობის სამსახურების წარმომადგენლებს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე სოლომონ პავლიაშვილი ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულს, შოთა რეხვიაშვილს, რეგიონის მუნიციპალიტეტების მერებს და ადგილობრივი თვითმმართველობების ზედამხედველობის სამსახურების წარმომადგენლებს შეხვდა.
ქ. რუსთავში გამართულ შეხვედრაზე, თვითმმართველობის ორგანოების მიერ პლასტიკისა და ბიოდეგრადირებადი პარკების რეგულირების წესის აღსრულების კონტროლის მექანიზმებზე იმსჯელეს.
„მუნიციპალიტეტებში არსებული სავაჭრო ობიექტების მონიტორინგზე პასუხისმგებელი თვითმმართველობების ორგანოები მუშაობას გააქტიურებენ პლასტიკის პარკების ბიოდეგრადირებადი პარკებით ჩანაცვლების კონტროლზე. მისასალმებელია, რომ მეწარმეები, იმპორტიორები და სავაჭრო ქსელების მეპატრონეები პასუხიმგებლობას აიღებენ გარემოს დაცვაზე“, - განაცხადა სოლომონ პავლიაშვილმა.
როგორც ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულმა, შოთა რეხვიაშვილმა აღნიშნა, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსთან ერთად მუშაობა მიმდინარეობს  მთავრობის დადგენილებით რეგულირებული, პლასტიკისა და ბიოდეგრადირებული პარკების ექსპლუატაციასთან დაკავშირებულ საკითხებზე.
„თვითმმართველობის ორგანოებისა და თითოეული ჩვენგანის სოციალური პასუხისმგებლობაა, გარემოს დასაცავად განხორციელებული ქმედებები ეფექტიანი და შედეგის მომტანი იყოს“, - განაცხადა გუბერნატორმა.

Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture held a meeting with the Governor in Kvemo Kartli region, Shota Shota Rekhviashvili, Heads of the regional municipalities and representatives of the local self-government supervision services
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Solomon Pavliashvili met with the Governor in Kvemo Kartli region, Shota Shota Rekhviashvili, Heads of the regional municipalities and representatives of the local self-government supervision services.
The participants discussed activities and control mechanisms implemented by self-government bodies on the regulation of plastic and biodegradable bags. The meeting was held in the town Rustavi.
“The municipal authorities responsible to carry out monitoring for municipal shopping facilities will intensify their efforts to control the replacement of plastic bags with biodegradable bags. The entrepreneurs, importers and owners of trade networks will take responsibility for protecting the environment ” Solomon Pavliashvili said.
According to Shota Rekhviashvili, the Ministry of Environmental Protection and Agriculture is working on issues related to the banning of the use of plastic and biodegradable bags regulated under the Government Decree.
" We, as well as self-government bodies have social responsibility for environmental protection, it is our duty to take effective measures and subsequently, to ensure that positive results are achieved " - the Governor said.