სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების განვითარებისთვის რეკომენდაციები მუშავდება
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი ხანიშვილი აზიის სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების განვითარების ინსტიტუტის (IDACA) სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების განვითარების ექსპერტს, ტერუნუმა ჰიროშის და იაპონიის საერთაშორისო თანამშრომლობის სააგენტოს (JICA) წარმომადგენლებს შეხვდა.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო საქართველოში სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების განვითარების ხელშეწყობისთვის სხვადასხვა მიმართულებით მუშაობს.
როგორც შეხვედრაზე გიორგი ხანიშვილმა აღნიშნა, ქვეყანაში კოოპერაციული მეურნეობების განვითარება ერთ-ერთი პრიორიტეტული მიმართულებაა და, შესაბამისად, იაპონიის მხრიდან ექსპერტული დახმარება მნიშვნელოვანია.
შეხვედრაზე მხარეებმა რეკომენდაციების შემუშავების საკითხები განიხილეს.
სამინისტროს უწყების „სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სააგენტო“ და იაპონიის საერთაშორისო თანამშრომლობის სააგენტოს (JICA), ერთობლივი პროექტის „ბიზნესზე ორიენტირებული სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების შექმნა საქართველოში“ ფარგლებში, სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების განვითარებისათვის რეკომენდაციების  შემუშავება მიმდინარეობს, რომლის პრეზენტაციაც გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში 28 თებერვალს გაიმართება.
შეხვედრას სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სააგენტოს დირექტორი ილია თამარაშვილი და უწყების შესაბამისი სამსახურის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

Recommendations for Agricultural Cooperatives
The First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Giorgi Khanishvili held a meeting with the expert of the Institute for the Development of Agricultural Cooperation in Asia (IDACA), Terunuma Hiroshi and representatives of Japan International Cooperation Agency (JICA).
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture works in a number of directions to support the development of agricultural cooperatives in Georgia.
According to Giorge Khanishvili, development of cooperative farms is one of the top priority issues , accordingly expert assistance from Japan is of utmost importance for the country.
Making recommendations for agricultural cooperatives have been discussed by sides at the meeting.
Within the frame of the joint project "Creation of Business-oriented Agricultural Cooperatives" implemented by Agricultural and Rural Development Agency and Japan International Cooperation Agency (JICA), the development of recommendations for agricultural cooperatives are being underway and will be presented on February 28.
The Director of Agricultural and Rural Development Agency, Ilia Tamarashvili and representatives of the relevant department attended the meeting.