საქართველოს სოფლის განვითარების უწყებათაშორისმა საკოორდინაციო საბჭომ 2019 წლის სამოქმედო გეგმის შესრულების ანგარიში განიხილა
საქართველოს სოფლის განვითარების 2017-2020 წწ. სტრატეგიის 2019 წლის სამოქმედო გეგმის შესრულების ანგარიში საქართველოს სოფლის განვითარების უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს სხდომაზე განიხილეს
სხდომის თავმჯდომარემ, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, გიორგი ხანიშვილმა ევროკავშირისა და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) წარმომადგენლებს მხარდაჭერისთვის და მიღწეული შედეგებისთვის მადლობა გადაუხადა.
საკოორდინაციო საბჭოს სხდომაზე ყურადღება გამახვილდა სოფლად სიღარიბის აღმოფხვრის პროცესში საერთაშორისო, დონორი და სხვა პარტნიორი ორგანიზაციების ჩართულობის და მხარდაჭერის მნიშვნელობზე.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ, ხატია წილოსანმა ვრცლად ისაუბრა სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების ევროპის სამეზობლო პროგრამის მე-4 ფაზის (ENPARD IV) დაწყების და მიმდინარე სამუშაოების შესახებ.
შეხვედრის ფარგლებში, საბჭოს წევრებს საქართველოს სოფლის განვითარების 2017-2020 წწ. სტრატეგიის ფარგლებში, 2019 წლის სამოქმედო გეგმის შესრულების შესახებ ანგარიშები გააცნეს საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის, იუსტიციის, ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის, ასევე განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს წარმომადგენლებმა.
სხდომაზე აღინიშნა, რომ საქართველოს სოფლის განვითარების 2017-2020 წწ. სტრატეგიის 2018-2020 წლების სამოქმედო გეგმის 2019 წლის აქტივობების დიდი ნაწილი შესრულდა, რაც დადებითი მაჩვენებელია.
საკოორდინაციო საბჭოს სხდომას ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილე დავით თვალაბეიშვილი, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილე მზია გიორგობიანი, იუსტიციის მინისტრის მოადგილე მიხეილ სარჯველაძე, საქართველოში ევროკავშირის დელეგაციის (EUD), გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და სხვა უწყების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

The report on the implementation of the Action Plan 2019 to discuss at the Inter-agency Coordination Council of Georgia
The report on the implementation of the Action Plan 2019 of the Rural Development Strategy of Georgia 2017-2020 was discussed at the Inter-agency Coordination Council of Georgia.
The Chairman of the Meeting, First Deputy Minister of Environmental Protection  and Agriculture of Georgia, George Khanishvili expressed his gratitude to the representatives of the European Union and United Nations Development Program (UNDP) for their support and otlined the results achieved in the field.
The  participants set focus on the importance of support and measures provided by international, donor and other partner organizations to reduce povery in the rural areas.
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Khatia Tsilosani spoke extensively about the 4th phase of the European Neighbourhood Programme for Agriculture and Rural Development  (ENPARD IV), she outlined that the program is already launched and drew her attention to the ongoing activities taken under the program.
At the meeting, under the frame of the Rural Development Strategy of Georgia 2017-2020,  as part of the strategy, the reports on the implementation of the 2019 Action Plan were presented by representatives of the Ministry of Economy and Sustainable Development, Regional Development and Infrastructure, Ministry of Justice, IDPs from Occupied Territories, Labor, Health and Social Affairs, as well as the Ministry of Education, Science, Culture and Sport.
The participants noted, that a great deal of the activities of the Action Plan 2019 have been implemented, which is a positive indicator.
The Deputy Minister of Economy and Sustainable Development Davit Tvalabeishvili, Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure Mzia Giorgobiani, Deputy Minister of Justice Mikheil Sarjveladze, representatives of the EU Delegation to Georgia (EUD), UNDP and other agencies attended the meeting.