სოლომონ პავლიაშვილი მსხვილი იმპორტიორების საწყობებში იმყოფებოდა და არსებული სასურსათო მარაგების შესახებ ინფორმაციას ადგილზე გაეცნო
თბილისში არსებული მსხვილი იმპორტიორების საწყობებში იმყოფებოდნენ და არსებული სასურსათო მარაგების შესახებ ინფორმაციას ადგილზე გაეცნენ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე სოლომონ პავლიაშვილი და სოფლის მეურნეობის სურსათისა და სოფლის განვითარების დეპარტამენტის უფროსი თენგიზ კალანდაძე.
„გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო რეგულარულად იღებს ინფორმაციას არსებული სასურსათო მარაგებისა და ფასების შესახებ. დღეისათვის ქვეყანაში პირველადი მოხმარების სურსათის საკმარისი მარაგებია, რაც იმას ნიშნავს, რომ დეფიციტის საფრთხე არ არსებობს. მოსახლეობას პროდუქტების დიდი რაოდენობის შეძენის საბაბი არ აქვს; ასევე მნიშვნელოვანია, არ მოხდეს ფასების სპეკულაციური ზრდა. სოციალური პასუხისმგებლობა არსებულ ვითარებაში განსაკუთრებულად მნიშვნელოვანია“, - განაცხადა სოლომონ პავლიაშვილმა.
პირველადი მოხმარების სასურსათო პროდუქციის საწყობების ხელმძღვანელების განცხადებით, მარაგები საკმარისია და მოსახლეობის სურსათით უზრუნველყოფა შეუფერხებლად ხორციელდება. ძირითადი მომწოდებელი ქვეყნებისგან (აზერბაიჯანი, თურქეთი, რუსეთი და უკრაინა) პროდუქციის მოწოდების მხრივ პრობლემები არ არსებობს.
საბითუმო საწყობი „დაფნა“, შპს „ჯიბე“ და „მზიური“, სადაც ძირითადად საკვები ზეთის დასაწყობება ხდება, საკმარისზე მეტი პროდუქცია აქვთ და დამატებით ტვირთს რამდენიმე დღეში ელოდებიან.

Solomon Pavliashvili visited warehouses of large importers to get familiar with an available food supply
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Solomon Pavliashvili along with the Head of the Department of Food and Rural Development, Tengiz Kalandadze visited warehouses of the major importers in Tbilisi.
“The Ministry of Environmental Protection and Agriculture regularly receives information on available food supplies and prices. At present , we have sufficient supply of food and essentials, which means that there is no danger of food shortages in the country. The population has no reason of bulk purchasing of much larger quantities of products, It is also important to avoid speculation in the markets that pushes up prices. Social responsibility is a vital part in current situation” Solomon Pavliashvili said.
According to the Food Warehouse Managers,  supplies are sufficient, moreover, the food security is ensured and runs smoothly for the benefit of the population. Ultimately, there are no problems related to the supply of products from major supplier countries (Azerbaijan, Turkey, Russia and Ukraine).
Wholesale warehouses ‘’Dapna’’, Ltd ‘’Jibe’’and ‘’Mziuri’’, where edible vegetative oil is stored,  have more than enough products and expect for an additional cargo to arrive in the next few days.