ლევან დავითაშვილი: „მხოლოდ სოლიდარობით შეგვიძლია ეს გამოწვევა დავამარცხოთ”
„გავუფრთხილდეთ საკუთარ და სხვების ჯანმრთელობას. ის თავშეყრა, რომელიც  სუპერმარკეტებშია, ვირუსის გავრცელების რისკებს ზრდის.
სოციალური დისტანცირება და იზოლაცია ახლა ყველაზე მნიშვნელოვანია. რაც არ უნდა მკაცრი პირობებით განისაზღვროს საგანგებო მდგომარეობა, სურსათის მიწოდება ქვეყანაში არ შეიზღუდება, ეს მინდა განსაკუთრებულად ხაზგასმით აღვნიშნო.
დღეს მარაგებზე ფიქრი და მარაგების კეთება სრულად უსაფუძვლოა. სურსათის მიმწოდებელი ობიექტები, სუპერმარკეტები, მაღაზიები ჩვეულ რეჟიმში გააგრძელებენ მუშაობას, მათთვის საათობრივი შეზღუდვები არ წესდება“, - განაცხადა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა ლევან დავითაშვილმა.

Levan Davitashvili: " Only through solidarity we will be able to deal with the existing challenge"
“ We should care and protect our,  as well as others health. The gatherings at the supermarkets put us at increased risk of spreading the virus.
At present, social distancing and isolation are of utmost importance.  No matter how severe the emergency is, food supply is not limited in the country, I would like to outline the importance of this issue.
Today, thinking or stocking up supplies is completely unfounded. Food supply facilities, supermarkets, shops will continue to operate in the usual, orderly manner, there will be no hourly restrictions ”said the Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia,  Levan Davitashvili,.