გარემოსა და ჯანმრთელობაზე ურთიერთკავშირის შესახებ იმსჯელეს
სასტუმრო „rooms hotel tbilisi”-ში მდგრადი განვითარების მიზნების 2030 წლის დღის წესრიგში გარემოსა და ჯანმრთელობას შორის ურთიერთკავშირის შესახებ იმსჯელეს. შეხვედრის მონაწილეებს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ ნინო თანდილაშვილმა მიმართა.შეხვედრის მიზანია, გარემოსა და ჯანმრთელობას შორის არსებული კავშირების შესახებ ცნობიერების ამაღლება, მონაწილეებს შორის, რომლებიც სხვადასხვა სამთავრობო უწყებებს, საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციებს წარმოადგენენ, სტრატეგიული პარტნიორობის ხელშეწყობა. სემინარი მნიშვნელოვან როლს ითამაშებს გარემოსა და ჯანმრთელობის საკითხების ინტეგრირებაში, შესაბამის პროგრამებში და მდგრადი განვითარების მიზნების განხორციელებაში ეროვნულ დონეზე.
მხარეებმა გარემოსა და ჯანმრთელობის შესახებ ქ. ოსტრავაში (ჩეხეთის რესპუბლიკა) გამართული ევროპის მეექვსე მინისტერიალისა და გაეროს გარემოსდაცვითი ასამბლეის მესამე სესიის (UNEA-3) შედეგებზეც იმსჯელეს. ასევე, გარემოსა და ჯანმრთელობის მიმართულებით ეროვნულ დონეზე არსებული პოლიტიკური, ინსტიტუციური, სამართლებრივი საფუძვლები, განხორციელებული და დაგეგმილი ქმედებები განიხილეს.
შეხვედრა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსთან თანამშრომლობით, გაეროს გარემოსდაცვითი პროგრამის (UNEP) და არასამთავრობო ორგანიზაცია - ქალები საერთო მომავლისთვის (Women Engage for Common Future (WECF)) ორგანიზებით გაიმართა.

Links between the Environment and Health
Under the frame of the 2030 agenda for sustainable development goals, the links between the Environment and Health was discussed at the meeting in "Rooms Hotel Tbilisi". Nino Tandilashvili, Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture addressed the participants.
To raise awareness on the environment and health, also to  promote strategic partnership among representatives of various governmental agencies, international and non-governmental organizations was the main goal of the meeting, where
The participants strived to integrate environment and health related issues and stressed the importance of relevant programs to implement in the country and achieve sustainable development goals at the national level. The health and environment related issues was discussed at the Conference on Environment and Health, at the the 3rd Session of the United Nations Environment Assembly (UNEA-3) held in Ostrava (Czech Republic), where the participants brought forward political, institutional, already implemented and planned activities.
The meeting was organized by the United Nations Environment Program (UNEP) and NGO Women Engage for Common Future (WECF) in cooperation with the Ministry of Environmental Protection and Agriculture.