ალგეთის ეროვნული პარკის ვიზიტორთა ცენტრის მშენებლობა სრულდება
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე სოლომონ პავლიაშვილი დაცული ტერიტორიების სააგენტოს თავმჯდომარე დავით მარკოზაშვილთან ერთად, ალგეთის ეროვნულ პარკში იმყოფებოდა, სადაც ვიზიტორთა ცენტრის სამშენებლო სამუშაოები ადგილზე დაათვალიერა.
ალგეთის ეროვნული პარკის ვიზიტორთა ცენტრის სამშენებლო სამუშაოები ბოლო ეტაპზეა, ახალი ტურისტული სეზონიდან, ვიზიტორები ეროვნული პარკის სერვისების შესახებ სრული ინფორმაციის მიღებას თანამედროვე სტანდარტების ვიზიტორთა ცენტრში შეძლებენ.
მოეწყობა საგამოფენო სივრცე, კაფეტერია და საკონფერენციო დარბაზი. შენობაში ასევე განთავსდება ადმინისტრაციის ოფისი.
ვიზიტორთა ცენტრი გერმანიის მთავრობის და გერმანიის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკის (KFW) ფინანსური მხარდაჭერით აშენდა. პროექტის ეფექტურად განხორციელება საკონსულტაციო ჯგუფმა (GFA) უზრუნველყო. პროექტის ღირებულება 1 070 500 ლარს შეადგენს.

Construction of Modern Visitor Center to Complete at Algeti National Park
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Solomon Pavliashvili together with Davit Markozashvili, Chairman of the Agency of Protected Areas visited Algeti National Parkto be acquinted with construction works of the Visitor Center.
The construction works are in the final stage, when new tourist season is launched , the Modern Visitor Center full provide visitors with the relevant information about the National Park Services. Exhibition space, cafeteria and conference hall will be arranged. The administrative office will also be located in the building.
The Modern Visitor Center was built with the financial support of the German Government and the German Reconstruction and Development Bank (KFW).
Effective implementation of the project was ensured by the Consulting Group (GFA). The cost of the project amounts to 1 070 500 GEL.