ლევან დავითაშვილი: „როდესაც ქვეყანა ასეთ რთულ ვითარებაში იმყოფება, ჩვენი გუნდის სოლიდარობა ყველაზე მყისიერი და ადეკვატური პასუხია“
„მთავრობა სრულად უერთდება იმ პოლიტიკურ გადაწყვეტილებას, რომელიც „ქართული ოცნების” გუნდში იქნა მიღებული და რომელსაც პარტიის თავმჯდომარე, ბატონი ბიძინა ივანიშვილი უჭერს მხარს. ეს მისი მყარი პოზიცია იყო. როდესაც ქვეყანა ასეთ რთულ ვითარებაშია, ასეთი გამოწვევის წინაშე დგას, ჩვენი გუნდის სოლიდარობა არის ყველაზე მყისიერი და ყველაზე ადეკვატური პასუხი. ჩვენ რამდენიმე თვის შემოსავალის, ჩვენი ხელფასის ნაწილს სოლიდარობის ფონდში გადავრიცხავთ.
მნიშვნელოვანია, ქვეყანაში სოლიდარობის საყოველთაო კამპანია დაიწყოს. ეს იქნება საყოველთაო საზოგადოებრივი აქტივობა, რომელსაც გაიზიარებს ბევრი ჩვენი თანამოქალაქე. სოლიდარობა და საზოგადოების კონსოლიდაცია არის ყველაზე სწორი პასუხი. ჩვენ ვიცით რთულ ვითარებაში ერთმანეთის გვერდში დგომა და განსაკუთრებული მხარდაჭერა, რითიც ბევრ გამოწვევას გავუმკლავდით და ამას არაერთი ისტორიული ფაქტიც ადასტურებს“, - განაცხადა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა ლევან დავითაშვილმა.

.Levan Davitashvili: "Solidarity expressed by our team is the most immediate and adequate response to the biggest challenges facing the country
“Government supports political decision made by the Georgian Dream coalition, which is supported by its Chairman, Mr Bidzina Ivanishvili. This was his firm position. Solidarity expressed by our team is the most immediate and adequate response to the biggest challenges facing the country. We made a firm decision to transfer a part of our income to the Solidarity Fund.
The comprehensive campaign should be launched to build a sense of solidarity in the country. The universal, large scale public activities will be shared by many of our fellow citizens. Genuine solidarity and public consolidation is the right answer, effective response to existing challenges. Through joint efforts we have dealt with the difficulties before and overcame many challenges, which is proved by many historical facts ”said the Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili,.