სოფელ კაბალში ფერმერებისა და დისტრიბუტორებისათვის საბითუმო ბაზრის მოწყობა იგეგმება
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე სოლომონ პავლიაშვილი, კახეთის მხარის სახელმწიფო რწმუნებული ირაკლი ქადაგიშვილი და ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის მერი ჯონდო მდივნიშვილი ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტეში იმყოფებოდნენ, სადაც ადგილობრივ ფერმერებს შეხვდნენ.
კიტრის მოსავლის სეზონი აქტიურ ფაზაში შედის, დღიურად, მუნიციპალიტეტის მასშტაბით, 80-100 ტონა კიტრი იკრიფება. შექმნილი ეპიდემიოლოგიური ვითარების გათვალისწინებით, ადგილობრივი მუნიციპალიტეტის მერია გასცემს საშვებს იმ ფერმერებზე, ვისაც ყოველდღიურ რეჟიმში კიტრის მოსავლის მიღება და მისი რეალიზება უწევთ.
ხელისუფლების წარმომადგენლებთან შეხვედრაზე დაიგეგმა სოფელ კაბალში გამოყოფილ ტერიტორიზე ფერმერებისა და დისტრიბუტორებისთვის ე.წ. საბითუმო ბაზრის მოწყობა, რაც მოსავლის ჩაბარებისა და რეალიზაციის პროცსს გაამარტივებს.

The wholesale market will be arranged for farmers and distributors in the village Kabala
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Solomon Pavliashvili, together with the Governor of Kakheti Region, Irakli Kadagishvili, and Mayor of Lagodekhi Municipality, Jondo Mdivnishvili visited local farmers in Lagodekhi Municipality.
The cucumbers are ready to harvest, 80-100 tons of cucumbers are being harvested daily in the municipality. Considering current epidemiological situation, the local municipality is issuing permits to farmers who have to pick cucumbers on a daily basis and sell them.
At the meeting with the government officials, the issues related to the so-called arrangement of the wholesale market to further simplify the crop harvesting and sale processes have been discussed and planned by participants.