სასოფლო-სამეურნეო პროდუქციის რეალიზებას მარნეულიდან რამდენიმე კომპანია ახორციელებს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე, სოლომონ პავლიაშვილი მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფლებში ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულთან, შოთა რეხვიაშვილთან და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან ერთად იმყოფებოდა.
ბოლო ორი დღის განმავლობაში, მსხვილმა სადისტრიბუციო კომპანიებმა და ადგილობრივმა გადამზიდებმა, რომლებიც შეუფერხებლად მუშაობენ, მუნიციპალიტეტის სოფლებიდან, სარეალიზაციოდ,  დაახლოებით, 250  ტონა ბოსტნეული გაიტანეს.
პროდუქტის ჩაბარების პროცესს სამართალდამცველები და ადგილობრივი მუნიციპალიტეტის შესაბამისი სამსახურები აკონტროლებენ. დაცულია სოციალური დისტანცია, ადგილობრივებს დაურიგდათ პირბადეები. სასოფლო-სამეურნეო პროდუქტით დატვირთული ავტოსატრანსპორტო საშუალებების გადაადგილება მუნიციპალიტეტის ტერიტორიიდან შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი სამსახურების ჩართულობით ხორცილდება.
მუნიციპალიტეტში, ცენტრალური და ადგილობრივი ხელისუფლებისა და ოპერაციული მართვის შტაბის ჩართულობით, სამუშაო შეხვედრაც გაიმართა, სადაც სასოფლო-სამეურნეო პროდუქციის რეალიზების საკითხებზე იმსჯელს.

The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Solomon Pavliashvili along with the State Representative in Kvemo Kartli region, Shota Rekhviashvili and local government officials visited villages in Marneuli Municipality.
Large distribution companies and local cargo carriers have taken about 250 tons of vegetables for sale from the villages of Marneui Municipality in the last two days.
The law enforcement officers and relevant services of the local municipality controlled the product delivery process. The local residents were provided with medical face masks and social distancing was maintained between people to avoid the spread of the novel coronavirus. The movement of vehicles loaded with agricultural products from the territory of the municipality is carried out with the involvement of the relevant services of the Ministry of Internal Affairs.
The representatives of the central and local government along with the operational management staff held a working meeting, where participants discussed issues related to the sale of agricultural products.