ახალციხის აგრარული ბაზარი გაიხსნა
ახალციხის აგრარული ბაზარი გაიხსნა. აგრარული ბაზრის შესასვლელში მოქალაქეთა თერმოსკრინინგი მიმდინარეობს, მოწყობილია დეზობარიერი, გამიჯნულია შესასვლელი და გამოსასვლელი, ბაზრის ტერიტორიაზე მომხმარებლები პირბადით გადაადგილდებიან, კონტროლდება სავალდებულო 2 მეტრიანი დისტანცია.
ბაზარში არსებულ მდგომარეობას, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე სოლომონ პავლიაშვილი, სახელმწიფო რწმუნებული ბესიკ ამირანაშვილი, ახალციხისა და ადიგენის მაჟორიტარი დეპუტატი გიორგი კოპაძე, ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერი ზაზა მელიქიძე და სურსათის ეროვნული სააგენტოს წარმომადგენლები ადგილზე გაეცნენ.
თერმოსკრინინგის პროცესის მონიტორინგს ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიის თანამშრომლები ახორციელებენ და მოქალაქეებს სოციალური დისტანციის დაცვისკენ მოუწოდებენ.
სავაჭრო ობიექტის გახსნის გადაწყვეტილება, სურსათის ეროვნული სააგენტოს რეკომენდაციის საფუძველზე, საგანგებო მდგომარეობის დროს დაწესებული შეზღუდვების ეტაპობრივად შემსუბუქების ფარგლებში იქნა მიღებული. აღსანიშნავია, რომ ახალციხის აგრარულ ბაზარში, მისი დახურვიდან დღემდე, სხვადასხვა სახის ღონისძიებები განხორციელდა, ჩატარდა სადეზინფექციო სამუშაოები, დახლები განთავსდა შესაბამისი დისტანციის დაცვით, მოწესრიგდა ეზო და ავტომანქანების სადგომი.

Agricultural market was opened in Akhaltsikhe Municipality
Agricultural market was opened in Akhaltsikhe Municipality.  As recommended thermal  screenings is conducted for citizens before they enter the market, disinfection barrier has been arranged, entrance and exit gates are separated, customers are wearing medical face masks, mandatory 2-meter distance is maintained and controlled in the market.
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Solomon Pavliashvili,  State Representative in Samtskhe-Javakheti region, Besik Amiranashvili, Majoritarian MP of Akhaltsikhe and Adigeni, Giorgi Kopadze,  Mayor of Akhaltsikhe Municipality, Zaza Melikidze and representatives of the National Food Agency got familiar with the current conditions in the market.
The employees of Akhaltsikhe Municipality are conducting monitoring of the thermal screening process and asking citizens to keep social distance from each other.
The process of gradually easing  restrictions imposed during the state of emergency has started in the country, accordingly, National Food Agency gave recommendations for opening the trading facility. It was mentioned, that large-scale disinfection activities  have been carried out in Akhaltsikhe Agricultural Market to restore the trading process, proper distance has been kept between the counters, internal and external infrastructure, as well as yard and parking space of cars have been arranged.