ნავენახევის მღვიმე პირველ ვიზიტორებს გაზაფხულზე მიიღებს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე სოლომონ პავლიაშვილი დაცული ტერიტორიების სააგენტოს თავმჯდომარე, დავით მარკოზაშვილთან ერთად ნავენახევის მღვიმეში იმყოფებოდა, სადაც მოწყობილი ტურისტული ინფრასტრუქტურა ადგილზე დაათვალიერა.
აშენდა ვიზიტორთა ცენტრი, კაფეტერია და სუვენირების მაღაზია. ასევე გამოიყო საგანმანათლებლო სივრცე, მოეწყო ტურისტული ბილიკი. მღვიმე პირველ ვიზიტორებს ახალ ტურისტულ სეზონზე მიიღებს.
ნავენახევის მღვიმე განსხვავებული ფორმის სტალაგმიტებით, სტალაგნატებითა და სტალაქტიტებით გამორჩეული 250 მეტრის სიგრძის ორსართულიანი და ოთხ დარბაზიანი მღვიმეა, რომელიც 80-იან წლებში ვიზიტორებში პოპულარობით სარგებლობდა, თუმცა მოგვიანებით ინფრასტრუქტურის წყობიდან გამოსვლის გამო ტურისტებისთვის დაიკეტა.

Navenakhevi Cave will serve its first visitors in Spring
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Solomon Pavliashvili together with the Head of the Agency of Protected Areas, Davit Markozashvili got acquinted with the modern tourist infrastructure constructed in Navenakhevi cave. A visitor's center, cafeteria and souvenir shop was constructed. The educational area was also provided and tourist trail was arranged. The cave will serve its first visitors in the beginning of the tourist season.
Navenakhevi Cave is known for its breathtaking and extraordinary stalagmites and stalactites. The cave is 250 metre two-storied building, featuring four halls, was very popular in the 80’s although the cave was later closed for several reasons