საზღვრისპირა სოფლების სათბობი შეშით მომარაგება
ეროვნული სატყეო სააგენტოს უფროსი თორნიკე გვაზავა მცხეთა-მთიანეთის რეგიონში იმყოფებოდა, სადაც საზღვრისპირა სოფლების სათბობი შეშით მომარაგების პროცესს, დუშეთის მუნიციპალიტეტის მერ ზურაბ სეხნიაშვილთან ერთად, ადგილზე დაესწრო. 100 კუბური მეტრი საშეშე მერქნით სოფელ ბაქაქურების 30-მდე ოჯახი მომარაგდა.ეროვნული სატყეო სააგენტო ქვეყანაში მერქნული რესურსებით სარგებლობის გაუმჯობესების მიმართულებით აქტიურად მუშაობს. სააგენტოს მიერ გასულ წელს ქვეყნის მასშტაბით 1 000-მდე საჯარო სკოლა 28 000 კუბური მეტრი შეშით მომარაგდა. მიმდინარე წლიდან იგეგმება სხვა საბიუჯეტო ორგანიზაციების მომარაგებაც, რაც ეტაპობრივად ქვეყანაში ტყის მდგრადი მართვის დანერგვას შეუწყობს ხელს.
შეშით მომარაგებით მომსახურებასთან ერთად, სააგენტოს პრიორიტეტული მიმართულება ბუნებრივ ტყეზე ზეწოლის შემცირების მიზნით, ალტერნატიული ენერგომატარებლების დანერგვა და ენერგოეფექტურობის ხელშეწყობაა.

Border villages were provided with firewood
The Head of the National Forestry Agency, Tornike Gvazava visited Mtskheta-Mtianeti region, where he met with the Dusheti municipality Mayor Zurab Sekhniashvili. Up to 30 households were provided with 100 cubic meters of firewood in the village Bakakari.
The National Forestry Agency actively works to improve the use of timber resources. Over 1 000 public schools were provided with 28,000 cubic meters of firewood across the country last year. This year other budget organizations will be also supplied with firewood which will gradually facilitate the introduction of sustainable forest management in the country.
Apart from firewood supplies, through introduction to renewable energies and promotion of energy efficiency, the agency aims to reduce pressure on natural forests.