ლევან დავითაშვილი შვედეთის სამეფოს ელჩს საქართველოში, ულრიკ ტიდესტრომს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი შვედეთის სამეფოს ელჩს საქართველოში, ულრიკ ტიდესტრომს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა მიმდინარე პროექტები და სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები განიხილეს.
ლევან დავითაშვილმა მადლობა გადაუხადა ელჩს,  შვედეთის სამეფოს მიერ გარემოსდაცვითი მიმართულებით გაწეული მხარდაჭერისთვის და ყურადღება ქვეყანაში ნარჩენების მართვის კუთხით  მიღწეულ  მნიშვნელოვან  შედეგებზე გაამახვილა. საუბარი შეეხო  ცირკულარული ეკონომიკის, დაცული ტერიტორიების და ტყის სექტორის განვითარების ხელშეწყობის მიმართულებით თანამშრომლობის საკითხებს.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას მინისტრის მოადგილეები: ნინო თანდილაშვილი, სოლომონ პავლიაშვილი და შესაბამისი დეპარტამენტის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

The Minister of Environmental Protection and Agriculture Levan Davitashvili met with the Ambassador of the Kingdom of Sweden to Georgia Ulrik Tidestrom.
The current projects and opportunities for future cooperation were discussed at the meeting.
Levan Davitashvili thanked the Ambassador for the environmental support provided by the Kingdom of Sweden and highlighted the significant results achieved in terms of waste management in the country. Talks focused on cooperation in promoting the development of the circular economy, protected areas and the forest sector.
Deputy Ministers: Nino Tandilashvili, Solomon Pavliashvili and representatives of the relevant departments have attended the meeting held at the Ministry of Environmental Protection and Agriculture.