ლევან დავითაშვილი: „პანდემიასთან და მის უარყოფით გავლენებთან ბრძოლის პარალელურად, ჩვენ, ვაგრძელებდით ყველა იმ პროექტის განხორციელებას, რომელიც სახელმწიფომ აგრარული დარგის თანამედროვე მოთხოვნების შესაბამისად განვითარების ხელშეწყობისთვის შეიმუშავა. ბიზნესზე ორიენტირებული აგრარული დარგის განვითარება კვლავ რჩება მთავარ მიზნად”
ჩვენ  ვაძლიერებთ სოფლის მეურნეობაში ღირებულებათა ჯაჭვის ყველა რგოლს, ვმუშაობთ ხარისხიანი ქართული პროდუქციის წარმოებისა და რეალიზაციის გაზრდის ხელშეწყობისთვის. არსებული ვითარების გათვალისწინებით, მიმდინარე პროექტებში ცვლილებები შევიტანეთ, რამაც ისინი უფრო მოქნილი გახადა.
მეტად გავზარდეთ ფერმერებისა და მეწარმებისთვის ფინანსურ რესურსზე ხელმისაწვდომობა. სახელმწიფოს თანამონაწილეობა გაცილებით დიდია საფინანსო ინსტიტუტებთან აღებულ ვალდებულებებში, ვგულისხმობ ფერმერებისა და მეწარმების სესხების საპროცენტო განაკვეთებს, რომლესაც სახელმწიფო ფარავს.
მინისტრმა იმ პროეტების შედეგებზე ისაუბრა, რომელსაც სამინისტრო აგრარული წარმოების გასაძლიერებლად ახორციელებს.

Minister Davitashvili: “Business-oriented agrarian industry remains as a core objective. Amidst the pandemic turmoil, the State has fostered projects aspiring toward development of agrarian industry harmonized with contemporary standards”
Complementing each of an element of the agrarian chain reaction aspires to foster topnotch Georgian production and boost realization. Amending the projects and transforming their flexibility has been Ministry’s response to the pandemic turmoil.
We have increased access of farmers and entrepreneurs toward financial resources. The State contribution is much greater at liabilities upon the financial institutions; namely, interest rates of farmers’ and entrepreneurs’ loans, being repaid by the State.
The Minister also briefed on outcome of projects, which are undertaken by the Ministry for fostering agrarian production.