გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი ნორვეგიის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში, ჰელენ სანდ ანდრესენს შეხვდა
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე, მხარეებმა მიმდინარე ერთობლივი პროექტები და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს.
მინისტრმა ორ ქვეყანას შორის პარტნიორული ურთიერთობების მნიშვნელობაზე ისაუბრა და ელჩს სოფლის მეურნეობისა და სოფლის განვითარების სტრატეგიის 2021-2027 წლების ძირითადი მიმართულებების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია.
როგორც ჰელენ სანდ ანდრესენმა აღნიშნა, საქართველო ნორვეგიის სამეფოს მნიშვნელოვანი პარტნიორია და, შესაბამისად, მაქსიმალურად შეუწყობს ხელს ქვეყნებს შორის ორმხრივი თანამშრომლობის შემდგომ გაღრმავებას.
საუბარი შეეხო სოფლისა და სოფლის მეურნეობის, აგროტურიზმის, გარემოსდაცვითი და აკვაკულტურის განვითარების მიმართულებით თანამშრომლობის საკითხებს.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას მინისტრის მოადგილე ნინო თანდილაშვილი და ელჩის მრჩეველი მარკო სოლდიკი ესწრებოდნენ.

HE Helene Sand Andresen, Ambassador of Norway to Georgia meets with Mr Levan Davitashvili Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia
At the meeting, parties scrutinized ongoing joint projects and future prospects for cooperation. Mr Levan Davitashvili Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA) discussed importance of bilateral partner relations between Georgia and Norway. Minister also briefed Ambassador with core programming of the 2021-2027 agriculture and rural development strategy.
In the course of the meeting, Ambassador stated that the Kingdom of Norway is an important interlocutor and will maximize assistance to enhancing bilateral cooperation between the two countries.
The meeting enjoyed presence of Ms Nino Tandilashvili, Deputy Minister of MEPA and Charge d'affaires of the Kingdom of Norway, Mr Marco Soldik, who joined discussions with regard to cooperation on rural and agriculture, aquaculture, agro-tourism and environmental development.