უნგრეთის რესპუბლიკის სასტიპენდიო პროგრამა „STIPENDIUM HUNGARICUM“ აგრარული პროფესიების დაუფლების შესაძლებლობას იძლევა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ლევან დავითაშვილმა და უნგრეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩმა, ვიქტორია ჰორვატმა სასტიპენდიო პროგრამის „STIPENDIUM HUNGARICUM“ მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.
უნგრეთის რესპუბლიკის სასტიპენდიო პროგრამა „STIPENDIUM HUNGARICUM“ მსურველებს, უნგრეთის წამყვან უნივერსიტეტებში სოფლის მეურნეობის მიმართულებით სხვადასხვა პროფესიის დაუფლების შესაძლებლობას აძლევს.
„STIPENDIUM HUNGARICUM“ დაინტერესებულ პირებს შეუძლიათ ისწავლონ შესაბამის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო საგანმანათლებლო პროგრამებზე.
აღსანიშნავია, რომ სასტიპენდიო პროგრამა, უნგრეთის საგანმანათლებლო სივრცის ინტერნაციონალიზაციის მიზნით, უნგრეთის მთავრობის მიერ 2013 წელს შემუშავდა. პროგრამით, ყოველწლიურად, მსოფლიოს 70 ქვეყანაში 5000 საერთაშორისო სტუდენტი სარგებლობს.

The „STIPENDIUM HUNGARICUM“ empowers applicants to enroll to agrarian professions
The Hungarian Government’s scholarship program „STIPENDIUM HUNGARICUM“ opens up possibilities for applicants to enroll to agrarian professions. Mr Levan Davitashvili, Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA) and H.E. Dr. Viktória Horváth, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Hungary to Georgia spoke about the importance of the „STIPENDIUM HUNGARICUM“, which opens up the leading universities in Hungary for applicants willing to enroll to various professions in agriculture.
The program „STIPENDIUM HUNGARICUM“ has been established in 2013 for internationalization of the Hungarian education space, which  is open to applicants at bachelor, master and PhD programs. Each year, the program is open to nearly 5000 international students in 70 countries. Further information on the program can be accessed at: https://stipendiumhungaricum.hu/