სვეტიცხოველის მიმდებარე ტერიტორიაზე გამწვანების აქცია გაიმართა
საქართველოს საპატრიარქოს ფონდის „გაამწვანე საქართველო“ ინიციატივით, მცხეთაში, სვეტიცხოველის მიმდებარე ტერიტორიაზე გამწვანების აქცია გაიმართა. გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ, იური ნოზაძემ დარგვის აქციაში მონაწილეობა საკანონმდებლო ორგანოს და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან ერთად მიიღო. აქციის მონაწილეებმა სამონასტრო კომპლექსის ეზოში 700-მდე 30 სახეობის დეკორატიული მცენარე დარგეს.
„ჩვენთვის მნიშვნელოვანია მსგავს აქციებში საზოგადოების ჩართულობა. გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრომ ფონდთან „გაამწვანე საქართველო“ ერთად არაერთი პროექტი განახორციელა. ჩვენ მომავალშიც აქტიურად გავაგრძელებთ თანამშრომლობას“, - განაცხადა იური ნოზაძემ.

Campaign for greenery at the Svetitskhoveli Cathedral’s garden
The Georgian Patriarchate’s Fund “Make Georgian Green” has conducted campaign for greenery at the Svetitskhoveli Cathedral’s garden, which enjoyed presence of Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA), Mr Levan Davitashvili.
Minister Davitashvili expressed his appreciation on attending a historical and highly important event, thus, thanked every attendee of the occasion. Minister Davitashvili and Deputy Minister Nino Tandilashvili joined other attendees in planting abelia and berberis plants. A total number of 700 plants of 30 types had been planted in the Svetitskhoveli Cathedral’s garden.
The MEPA made a profound contribution toward planning the occasion at the Svetitskhoveli Cathedral’s garden.