გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი საერთაშორისო ორგანიზაცია კავკასიის ბუნების ფონდის (CNF) აღმასრულებელ დირექტორს, თობიას მიუნხმაიერს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოში გარემოსდაცვითი მიმართულებით წარმატებული თანამშრომლობა შეაფასეს და CNF-თან სამომავლო პარტნიორობის შესაძლებლობები განიხილეს.
ლევან დავითაშვილმა CNF-ის აღმასრულებელ დირექტორს დაცული ტერიტორიებისა და ბიომრავალფეროვნების დაცვის მიმართულებით გახორციელებული აქტივობები და მიღწეული შედეგები გააცნო. მინისტრმა აღნიშნა, რომ ბოლო პერიოდში, პანდემიით გამოწვეული რთული ეკონომიკური მდგომარეობის მიუხედავად, დაცული ტერიტორიების ფართობი საგრძნობლად გაიზარდა და ტერიტორიებზე არსებული ტურისტული ინფრასტრუქტურა განახლდა.
როგორც შეხვედრაზე თობიას მიუნხმაიერმა განაცხადა, CNF განაგრძობს საქართველოში დაცული ტერიტორიების სისტემის განვითარების მხარდაჭერას, ბიომრავალფეროვნების მონიტორინგის და რეინჯერის ინსტიტუტის გაძლიერების ხელშეწყობას.
შეხვედრას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ნინო თანდილაშვილი და სამინისტროს სისტემაში შემავალი შესაბამისი უწყებების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

Minister of Environmental Protection and Agriculture Levan Davitashvili met with the Executive Director of the Caucasian Nature Fund (CNF), Tobias Munchmeyer.
At the meeting, the parties evaluated successful cooperation in the environmental direction of Georgia and discussed future partnership opportunities with CNF.
Levan Davitashvili introduced CNF executive director about activities and achieved results in relation to protected areas and biodiversity. The minister noted that despite the difficult economic situation caused by the pandemic, the area of protected areas has significantly increased and the tourism infrastructure in the territories has been renewed.
As Tobias Munchmeyer said at the meeting, CNF continues to support development of the system of protected areas in Georgia, promoting biodiversity monitoring and strengthening the Ranger Institute.
The meeting was attended by Nino Thandilashvili, Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture and representatives of relevant agencies involved in the Ministry system.