ნინო თანდილაშვილმა გლობალური გარემოსდაცვითი ფონდის (GEF) მცირე გრანტების პროგრამის ეროვნული სამეთვალყურეო საბჭოს სხდომაში მიიღო მონაწილეობა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ, ნინო თანდილაშვილმა გლობალური გარემოსდაცვითი ფონდის (GEF)  მცირე გრანტების პროგრამის ეროვნული სამეთვალყურეო საბჭოს სხდომაში მიიღო მონაწილეობა.
სხდომაზე არასამთავრობო და სათემო ორგანიზაციების მიერ წარდგენილი მცირე საპროექტო იდეები განიხილეს, რომელთა მიზანი თემზე დაფუძნებული ინოვაციური, ინკლუზიური და რეპლიკაციური ინიციატივების მხარდაჭერაა.
ინიციატივები ხელს შეუწყობს სამოქალაქო საზოგადოებას, მთავრობასა და კერძო სექტორს შორის დიალოგს გარემოსდაცვითი მმართველობის გასაუმჯობესებლად; ასევე, პრაქტიკული გარემოსდაცვითი ცოდნის მიღების ხელმისაწვდომობას და ქალების აქტიურ ჩართვას გარემოსდაცვით საქმიანობაში.
GEF-ის  მცირე გრანტების პროგრამას გაეროს განვითარების პროგრამა (UNDP) და საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო ერთობლივად ახორციელებენ.
ამ ეტაპისთვის, 72 მცირე საპროექტო განაცხადია წარმოდგენილი. განხილვების შემდეგ, საბჭო გამოავლენს საბოლოო გამარჯვებულ პროექტებს. საგრანტო თანხა, ამ ეტაპზე, 250,000 აშშ დოლარს შეადგენს.
GEF-ის მცირე გრანტების პროგრამა საქართველოში 2012 წლიდან ხორციელდება. ამ ხნის განმავლობაში, 70-ზე მეტი წარმატებული ადგილობრივი პროექტი შესრულდა, ხოლო გაცემული გრანტების ოდენობამ 1.9 მილიონ აშშ დოლარს გადააჭარბა.

Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA), Ms Nino Tandilashvili attended a meeting of the national advisory council’s session on the Global Environmental Fund’s (GEF) small grants. In the course the session, attendees scrutinized small grants proposals drafted by the non-governmental and community organizations, which aim at complementing innovative, inclusive and replica initiatives. These sessions will foster dialogue between civil society, government and private sector for environmental governance enhancement. Moreover, these initiatives will support practical and accessible education on environmental protection and active engagement of women in environmental protection affairs.
The GEF’s small grants program is implemented as a joint effort by the United Nations Development Programme (UNDP) and the MEPA.
At this stage, there are 72 applications submitted, which will be scrutinized by the council for nominating winners. Funds allocated for the contest are 250, 000 USD.
The GEF has been implementing small grants program in Georgia since 2012, which has resulted into over 70 local and successful projects implemented and amounted to over 1,9 million USD.