ლევან დავითაშვილმა გაეროს ევროპის ეკონომიკური კომისიის (UNECE) 69-ე ონლაინ სესია მისასალმებელი სიტყვით გახსნა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ლევან დავითაშვილმა გაეროს ევროპის ეკონომიკური კომისიის (UNECE) 69-ე ონლაინ სესია მისასალმებელი სიტყვით გახსნა.
სესიაზე, რომელიც ცირკულარული ეკონომიკის და ბუნებრივირესურსების მდგრადი გამოყენების ხელშეწყობას ეძღვნებოდა, მინისტრმა საქართველოს გარემოსდაცვით პოლიტიკაზე ისაუბრა.
ლევან დავითაშვილმა სიტყვით გამოსვლისას აღნიშნა, რომ ქვეყნაში ცირკულარული ეკონომიკის განვითარების ხელშეწყობა პრიორიტეტია და ყურადღება მწვანე ეკონომიკის განვითარების მნიშვნელობაზე გაამახვილა. მინისტრმა კლიმატის ცვლილების შერბილების, განახლებადი ენერგიის წარმოების და ბუნებრივი რესურსების მდგრადი განვითარების მნიშვნელობის საკითხებზე ისაუბრა. ლევან დავითაშვილმა სესიის მონაწილეებს საქართველოს სოფლის მეურნეობისა და სოფლის განვითარების 2021–2027 წლების სტრატეგიის ძირითადი მიმართულებებიც გააცნო.
გაეროს ევროპის ეკონომიკური კომისიის ონლაინ სესიაში მსოფლიოს 20 ქვეყნის მაღალი რანგის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.

Minister Davitashvili opens online session of the 69th Session of the United Nations Economic Commission for Europe (UNECE)
Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA), Mr Levan Davitashvili attended the 69th Session of the United Nations Economic Commission for Europe (UNECE), which was conducted remotely and emphasized on complementing circular economy and natural resources’ sustainable management.
Minister Davitashvili briefed attendees on environmental policy of the country, named circular economy enhancement as a core priority, as well as importance of fostering green economy. Minister also emphasized on softening climate change, production of renewable energy and importance of sustainable management of natural resources.
Attendees of the remote session had an opportunity to familiarize themselves on core programming of the rural and agricultural development strategy, spanning across 2021 – 2027. The 69th Session of the United Nations Economic Commission for Europe (UNECE) was attended by high-ranking officials of 20 countries.