ნინო თანდილაშვილი უნგრეთის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში, ვიქტორია ჰორვატს შეხვდა
არემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ნინო თანდილაშვილი უნგრეთის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში, ვიქტორია ჰორვატს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოსა და უნგრეთს შორის სოფლის მეურნეობის და გარემოს დაცვის მიმართულებებით თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.
საუბარი შეეხო საქართველოში უნგრეთის სოფლის მეურნეობის სამინისტროს დელეგაციის ვიზიტსაც, რომელიც მიმდინარე წლის მაისშია დაგეგმილი. ვიზიტის ფარგლებში, განსაზღვრულია გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს საქმიანობის გაცნობა და სხვადასხვა მიმართულების ფერმერული მეურნეობების დათვალიერება.

Deputy Minister Tandilashvili met with H.E. Dr. Viktória Horváth, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Hungary to Georgia
Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (MEPA), Ms Nino Tandilashvili met with H.E. Dr. Viktória Horváth, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Hungary to Georgia to discuss cooperation prospects regarding agriculture and environmental protection.
Parties to the meeting, attendees discussed visit of the Hungarian Agricultural Ministry’s delegation to Georgia, which is scheduled in May. During the visit, the respective delegation will familiarize with the MEPA and observe various farmer locations.
The meeting was also attended by the Dr. Szabolcs Varga, Economic and Trade Counsellor, Embassy of Hungary