ნადირობის სეზონი 2021 წლის აგვისტოს მეოთხე შაბათს გაიხსნება
ნადირობამდე გადაიხადოს „ბუნებრივი რესურსებით სარგებლობისათვის მოსაკრებლების შესახებ“ საქართველოს კანონით გათვალისწინებული გარემოდან გადამფრენი ფრინველების ამოღებაზე დაწესებული მოსაკრებელი (10 ლარი);
გადახდიდან შვიდი დღის (გადახდის დღის ჩათვლით) განმავლობაში ნადირობის შემთხვევაში, თან იქონიოს ამ მოსაკრებლის გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტი მატერიალური ან ელექტრონული ფორმით;
ნადირობისას, თან იქონიოს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი ორგანოს მიერ გაცემული შესაბამისი სანადირო თოფის შენახვისა და ტარების უფლების დამადასტურებელი დოკუმენტი.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის თანამშრომლები უკანონო ნადირობისა და ნადირობის წესების დარღვევის მიმართულებით, ნადირობის სეზონის ფარგლებში, მთელი საქართველოს მასშტაბით, 24 საათიან გაძლიერებულ კონტროლს განახორციელებენ.
მოქალაქეებმა, კანონდარღვევის დაფიქსირების შემთხვევაში, უნდა მიმართონ სამინისტროს ცხელ ხაზს - 153 (ინდექსის გარეშე, ზარი უფასოა, ანონიმურობა დაცულია), რათა გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის შესაბამისმა რეგიონულმა სამმართველომ მყისიერი რეაგირება მოახდინოს.
ვრცლად ნადირობის აკრძალული მეთოდებისა და ნადირობისათვის დაშვებული გადამფრენი ფრინველების სახეობების ჩამონათვალი, ნადირობის ვადები და დღიური ლიმიტები, ნადირობის ადგილების მიხედვით, ასევე,

The hunting season 2021 will be launched in the fourth Saturday of August
A person willing to hunt the migratory birds shall acquire the following:Pay the respective fee with regard to hunting on migratory birds as set forth by the Law of Georgia on Fees for the Use of Natural Resources of Georgia (10 GEL); within the seven days (including the payment date), a person shall have a document confirming payment or fee whether in a physical or electronic form;
During hunting, the respective person shall have a license issued by the relevant agency under the Ministry of Internal Affairs of Georgia for keeping and storing that particular hunting weapon.
Payment of the fee can be handled at any bank of Georgia, to the State Treasury, the code of the Bank: 220 101 222; account information: №200122900, the budget income treasury code: 3033.
The Department of Environmental Supervision under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia ensure an intensified 24/7 monitoring of illegal hunting and violation of hunting rules during the season.
Upon detecting a violation, citizens shall dial hot line of the Ministry – 153 (without an index, the call is free of charge and is anonymous), to enable the Department of Environmental Supervision under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia and their regional agency to instantly respond.
More information on illegal means of travelling and list, dates and daily limits on migratory birds permitted for hunting, as well as description of fee can be accessed at: mepa.gov.ge