საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსა და სააქციო საზოგადოებას „ლე სომე დე ლ’ელევაჟ“ შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
მემორანდუმის მიზანია საქართველოში წვრილფეხა მეცხოველეობის დარგის შესწავლა-ანალიზი და რეკომენდაციების მომზადება, რომელიც „კვლევისა და დახმარების ფონდის” (FASEP) პროექტის „წვრილფეხა საქონელი საქართველოში“ ფარგლებში ჩატარდება.
მემორანდუმს ხელი გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, გიორგი ხანიშვილმა და პროექტის „წვრილფეხა საქონელი საქართველოში“ ინიციატორმა, ბიზნესმენმა და საერთაშორისო ექსპერტმა, ჟაკ ფლურიმ მოაწერეს.
FASEP პროექტის ბიუჯეტი 507 472 ევროა, რომელიც, ქართული მხარისთვის საფრანგეთის მთავრობისა და ფრანგული კერძო კომპანიის „ლე სომე დე ლ’ელევაჟ“ ფინანსური მხარდაჭერაა.
მინისტრის პირველმა მოადგილემ, გიორგი ხანიშვილმა მადლობა გადაუხადა ფრანგულ მხარეს საქართველოს სოფლის მეურნეობის განვითარებისთვის გაწეული მრავალწლიანი დახმარებისთვის.
„მადლობა მინდა, გადავუხადო საფრანგეთის მთავრობას პროექტის დაფინანსებისთვის, რომელიც წვრილფეხა მეცხოველეობის განვითარებას შეუწყობს ხელს. ვფიქრობ, აღნიშნული პროექტი მნიშვნელოვან წვლილს შეიტანს მეცხოველეობის კუთხით არსებული ჩვენი მიზნების განხორციელებაში“, - განაცხადა გიორგი ხანიშვილმა.

The Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia signs MoU with the LLC Sommet de l'Elevage”
The respective MoU aims at fostering analyses and study of the micro-livestock farming in Georgia, through elaborating recommendations, which will be undertaken in frames of the project “Micro-livestock in Georgia” carried out by the Private Sector Research and Assistance Fund (FASEP).
The MoU was signed by the First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Mr Giorgi Khanishvili and Mr Jacques Flour, initiator, businessman and international expert of the project “Micro-livestock in Georgia”.
Budget of the FASEP project is 507, 472 Euros, which has been allocated by the French Government and the French private company “Sommet de l'Elevage”. The First Deputy Minister Khanishvili thanked French interlocutors for multi-year assistance to the Georgian agriculture.
“I would like to express my gratitude to the French Government for funding the project and fostering assistance to the micro-livestock in Georgia. I believe that the respective project will significantly enhance implementation of our objectives” – Deputy Minister Khanishvili stated.