გიორგი ხანიშვილი ამერიკული სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის მწარმოებელი საერთაშორისო კომპანიის - John Deere წარმომადგენლებს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი ხანიშვილი ამერიკული სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის მწარმოებელი საერთაშორისო კომპანიის - John Deere წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრას კომპანიის John Deere აღმოსავლეთ ევროპისა და შუა აზიის რეგიონის ახალი ხელმძღვანელი ალექსეი კუზნეცოვი და სოფლის განვითარების სააგენტოს თავმჯდომარის მოადგილე გიორგი ჯიბლაძე ესწრებოდნენ.
მინისტრის პირველმა მოადგილემ კომპანიის წარმომადგენლებს სასოფლო-სამეურნეო მექანიზაციის თანადაფინანსების სახელმწიფო პროგრამის დეტალები გააცნო. აღნიშნული პროგრამა ფერმერებს ტექნიკის შესასყიდად საჭირო ფინანსებზე ხელმისაწვდომობის შესაძლებლობას აძლევს.
გიორგი ხანიშვილმა შეხვედრაზე აღნიშნა, რომ მიესალმება ერთ-ერთი საუკეთესო ხარისხის სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის მწარმოებელი ამერიკული ბრენდის „John Deere“ საქართველოში შემოსვლას.
„ვფიქრობ, კომპანია „John Deere“ მცირე და საშუალო ფერმერებს საჭირო ტექნიკასთან წვდომის მეტ შესაძლებლობას მისცემს და დიდი ფართობის სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ხარისხიან დამუშავებას შეუწყობს ხელს“, - განაცხადა გიორგი ხანიშვილმა.

First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture Mr. George Khanishvili met with the representatives of global company ‘’John Deere’’, American corporation, which manufactures agricultural machinery and establishes network of international facilities.
New Director of the company ‘’John Deere’’ in Eastern Europe and Central Asia, Alexei Kuznetsov and Deputy Chairman of the Rural Development Agency Giorgi Jibladze attended the meeting.
The First Deputy Minister provided representatives of the company with the detailed information on the state co-financing program for agricultural mechanization. The respective  program enables farmers to have an access to financial resources, thus supporting them to purchase necessary agricultural equipment.
Mr. Khanishvili noted, that he is delighted, that one of the best manufacturers of agricultural machinery -the American brand "John Deere" enters Georgian market.
"I believe American company ‘’John Deere’’ will enable small and medium-scale farmers to have more access to necessary agricultural equipment, which will result into high quality cultivated land areas, embracing large agricultural land plots .