ლევან დავითაშვილი „საქართველოში მიმზიდველი საინვესტიციო ბიზნესგარემოს არსებობას ადასტურებს ის ფაქტიც, რომ ასეთი სტრატეგიული ინვესტიცია ხორციელდება წყლით მომარაგების სექტორში”
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი ესპანური კომპანიის „Aqualia“ აღმასრულებელ დირექტორს, ფელიქს პარა მედიავილას შეხვდა.
კომპანია „Aqualia“ საქართველოში წყლის სექტორის გაუმჯობესების კუთხით ათეული მილიონი დოლარის ინვესტიციას განახორციელებს.
როგორც შეხვედრაზე მინისტრმა აღნიშნა, ასეთი ინვესტიციების განხორციელება ქვეყნის ეკონომიკისთვის ძალიან მნიშვნელოვანი და მისასალმებელია.
„საქართველოში მიმზიდველი საინვესტიციო ბიზნესგარემოს არსებობას ადასტურებს ის ფაქტიც, რომ ასეთი სტრატეგიული ინვესტიცია ხორციელდება წყლით მომარაგების სექტორში. ჩვენთვის მნიშვნელოვანია, რომ, ევროპასთან ინტეგრაციის პროცესში, ჩვენი ქვეყნის მიერ აღებული ვალდებულებები წყლის მართვასთან დაკავშირებით ევროპული დირექტივების შესაბამისად შესრულდეს. ევროპული გამოცდილების გაზიარება მნიშვნელოვანია წყლის რესურსების მდგრადად მართვისთვის“, - განაცხადა ლევან დავითაშვილმა.
ესპანური კომპანიის აღმასრულებელმა დირექტორმა, ფელიქს პარა მედიავილამ შეხვედრაზე აღნიშნა, რომ ესპანურ კომპანიას მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს წყლით მომარაგების, გასუფთავების და, ზოგადად, წყლის მართვის საკითხებში, რაც საინტერესო იქნება საქართველოში წყლის სექტორის განვითარებისთვის.
ესპანური კომპანია „Aqualia“ მსოფლიო ათეულში შედის და 17-ზე მეტ ქვეყანაში ოპერირებს, რომელთა შორისაა, საფრანგეთი, ესპანეთი, იტალია და პორტუგალია.

Levan Davitashvili " Attractive investment business environment in Georgia is confirmed by the fact, that this type of strategic investment is being carried out in the water supply sector of our country’’
Minister of Environmental Protection and Agriculture Mr. Levan Davitashvili met with the Executive Director of the Spanish company ‘’Aqualia’’, Mr. Felix Parra Mediavila.
The company "Aqualia" will invest tens of millions of dollars to improve the water supply sector in Georgia.
According to the Minister, implementation of similar investments is very important for our country's economy.
" Attractive investment and business environment in Georgia is confirmed by the fact, that this type of strategic investment is being carried out in the water supply sector of our country. It is important for us, that commitments taken by our country in the water management are fulfilled in accordance with the European directives in the European integration process. "Sharing European experience is important for sustainable management of water resources," - said Minister Davitashvili.
In the course of the meeting, the CEO of the Spanish company, Mr. Felix Parra Mediavila noted, that Spanish company has many years of experience in the water supply, purification and water management, which will be interesting for the development of the water sector in Georgia.
The Spanish company "Aqualia" is among the top ten companies  across the world, that operates in more than 17 countries, including France, Spain, Italy and Portugal.