საქონლის ხორცისა და რძის წარმოების სექტორში დასაქმებულ 11 მეწარმეს, საგრანტო თანადაფინანსებით, 440 ათას დოლარამდე ღირებულების ინვენტარი გადაეცემა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი ხანიშვილი, პროექტის „ინვესტირება უვნებელ და ხარისხიან მესაქონლეობაში (SQIL)“ ფარგლებში, საგრანტო თანადაფინანსების გამარჯვებული მეწარმეების დაჯილდოების ღონისძიებას დაესწრო.
ამერიკის შეერთებული შტატების სოფლის მეურნეობის დეპარტამენტის მიერ დაფინანსებული პროექტის (SQIL) ხელშეწყობით, ბენეფიციარებს, თანადაფინანსების პრინციპით, მათი ბიზნესის განვითარებისთვის საჭირო 440 ათას დოლარამდე ღირებულების ტექნიკა-დანადგარები გადაეცემათ. აღნიშნული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, თანადაფინანსება საქონლის ხორცისა და რძის წარმოების სექტორში დასაქმებულმა 11-მა ფერმერმა მოიპოვა, ჯამში, SQIL პროექტის საგრანტო მიმართულებას 930 ათასი დოლარის ღირებულების 36 გრანტი აქვს გაცემული.
როგორც გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, გიორგი ხანიშვილმა, აღნიშნა, SQIL პროექტი, რომელიც მოიცავს არა მხოლოდ საგრანტო მიმართულებას, არამედ საგანმანათლებლო ასპექტებს, მათ შორის, ტრენინგებს, სახელმძღვანელოების მომზადებასა და ფერმერთა გადამზადებას, ხელს უწყობს ქვეყანაში საერთაშორისო სტანდარტის მესაქონლეობის დარგის განვითარებას.
5-წლიან პროექტს „ინვესტირება უვნებელ და ხარისხიან მესაქონლეობაში - საქართველო“ Land O’Lakes Venture37 საქართველოს ფერმერთა ასოციაციასთან პარტნიორობით ახორციელებს. პროექტის მიზანია, საქართველოში არსებული მსხვილფეხა პირუტყვის რძისა და ხორცის ინდუსტრიებში სურსათის უვნებლობისა და ხარისხის სტანდარტების გაუმჯობესება.

11 entrepreneurs employed in the beef and dairy production sector will be provided with inventory worth up to USD 440 000, through grant co-financing
Mr. George Khanishvili, the First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture attended the grant award ceremony held within the project "Investing in Safe and Quality Livestock (SQIL)".
Under the frame of the project (SQIL), funded by the United States Department of Agriculture (USDA), the beneficiaries will be provided with the equipment, which is essential for developing their business, the amount of co-financing is up to USD 440,000.
Under the grant competition, 11 farmers employed in the beef and dairy production sector obtained co-financing, moreover, the SQIL project has been awarded 36 grants totaling USD 930 000.
According to the First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. George Khanishvili, the SQIL project entails not only grants but also educational aspects, including training, textbooks, and retraining of farmers, the project also promotes the development of the livestock sector in the country to meet the international standards.
The 5-year project "Investing in Safe and Quality Livestock - Georgia" is implemented by Land O'Lakes Venture37 in partnership with the Georgian Farmers' Association. The aim of the project is to improve food safety and quality standards in the dairy and meat industries of Georgia.