გიორგი ხანიშვილი თურქეთ-საქართველოს ბიზნესსაბჭოს თავმჯდომარეს და თურქეთის საგარეო ეკონომიკური ურთიერთობების საბჭოს (DEIK) წარმომადგენლებს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი ხანიშვილი თურქეთ-საქართველოს ბიზნესსაბჭოს თავმჯდომარეს, ოსმან ჩალიშქან-მჟავანაძეს და თურქეთის საგარეო ეკონომიკური ურთიერთობების საბჭოს (DEIK) წარმომადგენლებს შეხვდა.
მხარეებმა ქვეყნებს შორის პარტნიორული ურთიერთობების მნიშვნელობის შესახებ ისაუბრეს და სამომავლო სავაჭრო-ეკონომიკური თანამშრომლობის გაღრმავებისა და სოფლის მეურნეობის დარგში ინვესტირების შესაძლებლობები განიხილეს.
გიორგი ხანიშვილმა ბიზნესსექტორის წარმომადგენლებს სოფლის მეურნეობის განვითარების ხელშემწყობი სახელმწიფო პროექტების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია.
მინისტრის პირველმა მოადგილემ ვრცლად ისაუბრა მეცხოველეობის, ბაგური მეცხვარეობის, ჩაის, კენკროვანი და მარცვლეული კულტურების განვითარების პოტენციალზე და ყურადღება „იმერეთის აგროზონაზე” - სასათბურე მეურნეობების კლასტერის განვითარების შესაძლებლობის საკითხზე გაამახვილა.
როგორც ოსმან ჩალიშქან-მჟავანაძემ აღნიშნა, საქართველო თურქეთისთვის მნიშვნელოვანი პარტნიორია და სოფლის მეურნეობის მიმართულებით სავაჭრო ურთიერთობები კიდევ უფრო გაღრმავდება.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას შესაბამისი სამსახურების ხელმძღვანელი პირები და წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

George Khanishvili meets the Chairman of the Turkish-Georgian Business Council and representatives of the Foreign Economic Relations Board of Turkey (DEIK)
Mr. George Khanishvili, the First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture hosted the Chairman of the Turkish-Georgian Business Council, Osman Chalishkan-Mzhavanadze and representatives of the Foreign Economic Relations Board of Turkey (DEIK).
The importance of a partner relationship between the two countries was underlined by participants, who set focus on the opportunities for deepening trade-economic relations in the future, also to start investing in the agricultural sector in Georgia.
Mr. Khanishvili informed the representatives of the business sector about the state projects promoting agricultural development in the country.
The First Deputy Minister spoke at length about the country’s potential for the development of livestock, sheep farming /breeding, also the development nt of crop cultures such as tea, berry and grain crops, he drew his attention to the Greenhouse Cluster Development project "Imereti agro-zone", and highlighted possibilities for further development of greenhouses in Georgia.
According to Mr. Osman Chalishkan-Mzhavanadze, Georgia is an important partner for Turkey and trade relations in the agricultural field will be further deepened.