ნინო თანდილაშვილი გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) წარმომადგენელს საქართველოში რაიმუნდ იელეს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ნინო თანდილაშვილი გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) წარმომადგენელს საქართველოში რაიმუნდ იელეს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა მიმდინარე პროექტები და სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.
მინისტრის მოადგილემ FAO-სა და სამინისტროს შორის ხანგრძლივი პარტნიორული ურთიერთობის მნიშვნელობის შესახებ ისაუბრა და საქართველოში ორგანიზაციის წარმომადგენელს მადლობა გადაუხადა მჭიდრო თანამშრომლობისთვის.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო კლიმატგონივრული სოფლის მეურნეობის განვითარების, სურსათის წარმოების ზრდის და სოფლად სიღარიბის დაძლევის კუთხით თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხებს.
რაიმუნდ იელეს განცხადებით, საქართველო FAO-სთვის რეგიონში მნიშვნელოვანი პარტნიორია. FAO კვლავაც გააგრძელებს საქართველოში სოფლის მეურნეობის სექტორის, სურსათის უვნებლობის განვითარების, სასურსათო სისტემების გარდაქმნის მხარდაჭერას, ასევე, სოფლის მეურნეობით გამოწვეული ზიანის შემცირების პროგრამებს კლიმატის ცვლილებასთან მიმართებაში.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას საქართველოში FAO-ს წარმომადგენლის თანაშემწე მამუკა მესხი და სამინისტროს შესაბამისი სამსახურების ხელმძღვანელი პირები ესწრებოდნენ.

Nino Tandilashvili meets the representative of the United Nations Food and Agriculture Organization (FAO) in Georgia, Raimund Jehle
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture Mrs. Nino Tandilashvili hosted the representative of the United Nations Food and Agriculture Organization (FAO) in Georgia, Mr. Raimund Jehle.
The parties discussed current projects and future cooperation issues during the meeting.
The Deputy Minister stressed the importance of the long-term partnership between FAO and the Ministry and thanked the representative of the UN organization for efficient collaboration.
The sides reaffirmed their commitment to expanding old and launching new programs related to climate-smart agriculture, food production, and rural poverty reduction.
According to Mr. Jehle, FAO will continue its support to the country to ensure agricultural development, food safety improvement, food system transformation, and reduction of agriculture’s impact on climate change.
The meeting was attended by Mamuka Meskhi, Assistant FAO Representative in Georgia and heads of respective departments of the Ministry.