ოთარ შამუგია საერთაშორისო ორგანიზაციის „სოფლის მეურნეობაში ახალი საზღვრების დადგენა“ (CNFA) ახალი პროგრამის „USAID -ის ძლიერი სოფლის პროგრამა“ ხელმძღვანელს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია საერთაშორისო ორგანიზაციის „სოფლის მეურნეობაში ახალი საზღვრების დადგენა“ (CNFA) ახალი პროგრამის „USAID -ის ძლიერი სოფლის პროგრამა“ ხელმძღვანელს დინა კარიჩს შეხვდა.
შეხვედრაზე მინისტრმა ვრცლად ისაუბრა საქართველოსა და აშშ-ს შორის წარმატებული თანამშრომლობის შესახებ და ყურადღება სოფლის მეურნეობის დარგის განვითარებაში ახალი პროგრამის განხორციელების ეფექტიანობაზე გაამახვილა.
მინისტრმა დინა კარიჩს სოფლის მეურნეობის განვითარების ხელშემწყობი პროგრამები გააცნო და დონორი ორგანიზაციების მხარდაჭერის მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
როგორც შეხვედრაზე ახალი პროგრამის ხელმძღვანელმა განაცხადა, CNFA მოხარულია საქართველოსთან ნაყოფიერი თანამშრომლობით, შესაბამისად ახალი პროექტის ფარგლებში აგრძელებს სოფლის მდგრადი განვითარების ხელშეწყობას.
მნიშვნელოვანია, რომ „USAID-ის ძლიერი სოფლის პროგრამა“ მიზნად ისახავს შერჩეულ მუნიციპალიტეტებში სოფლის განვითარების მხარდაჭერას და სოფლად მცხოვრები მოსახლეობის ეკონომიკური და სოციალური შესაძლებლობების გაზრდას.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი ხანიშვილი ესწრებოდა.

Otar Shamugia hosted the Chief of the Party at the "USAID Resilient Communities Program", the International Organization "Cultivating New Frontiers in Agriculture" (CNFA)
The Minister of Environmental Protection and Agriculture Mr. Otar Shamugia met with Mrs. Dina Karic, the Chief of the Party at the "USAID Resilient Communities Program" of the International Organization "Cultivating New Frontiers in Agriculture" (CNFA).
The effective implementation of the new program to ensure agricultural development across the country was emphasized by the Minister, who also spoke extensively about the successful cooperation between Georgia and the USA.
Minister provided Mrs. Karic with information about agricultural development programs. The importance of donor organizations’ support was also underlined by Mr. Shamugia during the meeting.
As stated by Mrs. Karic, CNFA is happy with the fruitful cooperation with Georgia, therefore, within the framework of the new project, CNFA continues to promote sustainable development of rural areas.
It should be mentioned, that the USAID Resilient Communities Program" aims to support rural development in the selected municipalities and increase the economic and social capabilities of the rural population.
The First Deputy Minister Mr. George Khanishvili attended the meeting held at the Ministry of Environmental Protection and Agriculture.