ოთარ შამუგია საქართველოში თურქეთის ახლადდანიშნულ საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია, მინისტრის პირველ მოადგილე გიორგი ხანიშვილთან ერთად, საქართველოში თურქეთის ახლადდანიშნულ საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს, ალი ქაან ორბაის შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ქვეყნებს შორის თანამშრომლობის მიმდინარე და პერსპექტიული მიმართულებების საკითხები განიხილეს.
მინისტრმა მადლობა გადაუხადა თურქეთის მთავრობას ბორჯომის ტყეში გაჩენილი მასშტაბური ხანძრის ლოკალიზებაში დახმარებისთვის.
ოთარ შამუგიამ ორ ქვეყანას შორის სატყეო მიმართულებით თანამშრომლობის საკითხებზე გაამახვილა ყურადღება და ხაზგასმით აღნიშნა, რომ თანამშრომლობის მემორანდუმი მზად არის ხელმოსაწერად, ხოლო თევზჭერის მიმართულებით თანამშრომლობის ხელშეკრულებაზე მუშაობა აქტიურად მიმდინარეობს.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ქართული თაფლის თურქულ ბაზარზე ექსპორტის პოტენციალს, ასევე სამელიორაციო, პლასტიკის პარკების წარმოებისა და ბიოწარმოების მიმართულებებით თანამშრომლობის საკითხებს.

Otar Shamugia meets the Ambassador of Turkey to Georgia, Ali Kaan Orbay
The Minister of Environmental Protection and Agriculture Mr. Otar Shamugia together with the First Deputy Minister Mr. George Khanishvili held a meeting with the newly appointed Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Turkey to Georgia, Mr. Ali Kaan Orbay
During the meeting, the parties discussed a wide range of issues, including current and future cooperation between the two countries.
The Minister thanked the Turkish Government for supporting localizing the large-scale fire that broke out in the Borjomi forest.
Mr. Shamugia focused on the bilateral cooperation in the forestry sector, emphasizing, that the Memorandum of Cooperation is ready to be signed, and the works are underway to establish a partnership agreement in the fields of aquaculture and fisheries.
The conversation touched upon the issues regarding the export potential of Georgian honey to the Turkish market, as well as the cooperation in the fields of irrigation, production of plastic bags and bio-production.