გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს დაცული ტერიტორიების სააგენტოსა და კავკასიის ბუნების ფონდს (CNF) შორის საგრანტო ხელშეკრულება გაფორმდა.
„დაცული ტერიტორიების სააგენტო განაგრძობს რეინჯერთა სამუშაო პირობების გაუმჯობესებისა და მოტივაციის ამაღლების პროცესს. კავკასიის ბუნების ფონდთან (CNF) გაფორმებული საგრანტო ხელშეკრულება ითვალისწინებს მსოფლიოს წამყვანი ბრენდის „511“  სპეციალური ფორმით დაცული ტერიტორიების ყველა, 610 რეინჯერის აღჭურვას. დამატებით, 10 კომპლექტი თუშეთის დაცული ლანდშაფტის ადმინისტრაციას გადაეცემა”, -  განაცხადა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ, იური ნოზაძემ.
კავკასიის ბუნების ფონდი (CNF) წლების განმავლობაში თანამშრომლობს დაცული ტერიტორიების სააგენტოსთან და დიდი წვლილი შეაქვს როგორც დაცული ტერიტორიების ინფრასტრუქტურის განვითარებაში, ასევე თანამშრომლების მოტივაციის ამაღლებასა და მათ წახალისებაში.
კავკასიის ბუნების ფონდთან (CNF) თანამშრომლობის ფარგლებში, დაცული ტერიტორიების სააგენტოს ყველა ადმინისტრაციის ყველა თანამშრომელი უზრუნველყოფილია სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის დაზღვევით, ასევე, ფინანსური მხარდაჭერით სახელფასო დანამატების სახით.
ახალ საგრანტო ხელშეკრულებას ხელი გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ, იური ნოზაძემ, კავკასიის ბუნების ფონდის (CNF) აღმასრულებელმა დირექტორმა, ტობიას მიუნხმაიერმა და დაცული ტერიტორიების სააგენტოს თავმჯდომარემ, დავით იოსებაშვილმა მოაწერეს.

The Agency of Protected Areas of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and the Caucasus Nature Fund (CNF) sign the Grant Agreement.
"The Agency of Protected Areas continues to improve the employment conditions of rangers and raise their motivation. The respective agreement will ensure 610 rangers with the special uniforms made by  the best-selling tactical clothing leading manufacturer  "511". Moreover, Tusheti Protected Areas Administration will also receive ten sets of uniforms under the grant agreement "- said the Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. Yuri Nozadze.
The Caucasus Nature Fund (CNF) has been cooperating with the Agency of Protected Areas throughout the years by making a significant contribution to the development of the infrastructure of the protected areas, including raising the motivation of employees and encouraging their engagement in the workplace.
The cooperation also includes life and health insurance for all employees of all administrative units of the Agency, as well as salary supplements.
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. Yuri Nozadze, Executive Director of the Caucasus Nature Fund (CNF) Mr.Tobias Muenchmeyer, and Chairman of the Agency for Protected Areas Mr.Davit Iosebashvili signed the Grant Agreement.