გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია ბერლინში, მინისტერიალზე სიტყვით გამოვა
19-21 იანვარს, გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია  ბერლინის სურსათის და სოფლის მეურნეობის რიგით მე-15 მინისტერიალს (GFFA 2023) დაესწრება და სიტყვით გამოვა.  დაგეგმილია ორმხრივი შეხვედრები სხვადასხვა ქვეყნის სოფლის მეურნეობის სამინისტროების პირველ პირებთან.
სურსათის და სოფლის მეურნეობის მსოფლიოში ყველაზე დიდ ფორუმს 90-მდე ქვეყნის სოფლის მეურნეობის მინისტრები და საერთაშორისო ორგანიზაციის მაღალი დონის წარმომადგენლები დაესწრებიან.
ვიზიტის ფარგლებში, ოთარ შამუგია სოფლის მეურნეობისა და მებაღეობის ყველაზე მასშტაბური და პრესტიჟული საერთაშორისო გამოფენის  „მწვანე კვირეული 2023” (Gruene Woche 2023) გახსნის ღონისძიებას დაესწრება. აღნიშნული გამოფენა 1926 წლიდან იმართება და   მასში მონაწილეობას 72 ქვეყნის 1400-ზე მეტი კომპანია იღებს;  დამთვალიერებელთა (ვიზიტორთა) რაოდენობა კი, 400,000-ს აჭარბებს.
გამოფენაზე  „მწვანე კვირეული 2023” (Gruene Woche 2023), გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერით, საქართველოს სტენდზე საკუთარ პროდუქციას 16 ქართული კომპანია წარმოადგენს.

Minister of Environmental Protection and Agriculture Otar Shamugia will deliver a speech at the Ministerial meeting in Berlin
On January 19-21, as part of a working visit to the Federal Republic of Germany, the Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. Otar Shamugia will deliver a speech at the 15th Berlin Ministerial of Food and Agriculture (GFFA 2023), where the Ministers of Agriculture from different countries will hold high-level bilateral meetings.
The Ministers of Agriculture from 90 countries, as well as high-rank officials and representatives of international organizations, will attend the Global Forum for Food and Agriculture.
During his official visit, Mr. Otar Shamugia will attend the opening ceremony of the largest and most prestigious International exhibition for the Food Industry, Agriculture, and Horticulture "Green Week 2023" (Gruene Woche 2023).
This exhibition has been held since 1926, embracing more than 1400 companies from 72 countries, with over 400,000 visitors.
With the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture, 16 Georgian companies will showcase their products at the Georgian exhibition stand at the exhibition "Green Week 2023" (Gruene Woche 2023).