გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში პროექტის „გადავარჩინოთ ბუნება- საქართველო 2021-2024“ მიმდინარეობის საკითხები განიხილეს
პროგრამა „გადავარჩინოთ ბუნება - საქართველო 2021-2024“ შემუშავებულია გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ, შვედეთის საელჩოსთან თემატური დიალოგის საფუძველზე. პროგრამა დაკავშირებულია ბიომრავალფეროვნებისა და ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის მიმართულებებით საქართველოს მთავრობის მიერ განსაზღვრულ სტრატეგიებთან და სამოქმედო გეგმებთან. აღსანიშნავია, რომ, ამ ეტაპზე, პროექტის ბიუჯეტი 6 მილიონ ევრომდეა.
შეხვედრაზე, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ოთარ შამუგიამ ინფორმაცია მოისმინა კრწანისის ტყეპარკში ჭალის ტყეების აღდგენის გეგმის, დაცული ტერიტორიების მართვის სისტემის გაუმჯობესების პროექტით გათვალისწინებული საკითხების, ასევე, ბიომრავალფეროვნების კონსერვაციისა და მონიტორინგის მიმართულებით განხორციელებული და დაგეგმილი ღონისძიებების შესახებ.

Current activities and progress of the program " Save the Nature – Georgia’’ to discuss at the Ministry of Environmental Protection and Agriculture
The program “Save the Nature - Georgia 2021-2024” has been developed by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture on the basis of policy dialogue on thematic areas with the Embassy of Sweden.
The respective program is closely linked with the strategies and action plans developed by the Government of Georgia in the biodiversity and air quality monitoring fields. Currently, the project budget is up to 6 million euros.
During the meeting, Mr. Otar Shamugia, Minister of Environmental Protection and Agriculture was briefed on the plan for restoring the floodplain forest in the Krtsanisi Forest Park. The conversation touched upon the issues of improving the management system of protected areas, also the planned and currently implemented initiatives for biodiversity protection and monitoring.