ოთარ შამუგია, კატარში ვიზიტის ფარგლებში, სოფლის მეურნეობისა და გამწვანების უმსხვილესი კომპანიის „Al Sulaiteen Group“ თავმჯდომარეს შეხვდა
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია სოფლის მეურნეობისა და გამწვანების მიმართულებით ყველაზე მსხვილი კატარული კომპანიის „Al Sulaiteen Group“ თავმჯდომარეს, აბდულა სალემ ალ სულაითინს შეხვდა და აღნიშნული ჰოლდინგის სასათბურე მეურნეობა დაათვალიერა.
შეხვედრაზე, ოთარ შამუგიამ კომპანიის წარმომადგენლებს საქართველოს სოფლის მეურნეობის დარგის განვითარების ტენდენციები და პროექტები გააცნო. საუბარი შეეხო საინვესტიციო პროექტს „იმერეთის აგროზონა“.
მხარეებს შორის შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ ყურის ქვეყნებს და საქართველოს შორის სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობების გაღრმავებას დიდი პოტენციალი არსებობს.
კომპანია „Al Sulaiteen Group“ 2001 წლიდან ოპერირებს, ცოცხალი ხილის, ბოსტნეულის და ყვავილების ადგილობრივ ბაზარზე მიწოდების მიმართულებით მსხვილ პროექტებს ახორციელებს და უმსხვილეს მარკეტებთან და ფონდებთან, მათ შორის, Lulu-ს ჰიპერმარკეტების ქსელთან და კატარის ფონდთან თანამშრომლობს.

During his visit to Qatar, Otar Shamugia met with the Chairman of the Leading Landscaping & Agriculture Company "Al Sulaiteen Group".
The Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Mr. Otar Shamugia held a meeting with the Chairman of the largest Company, "Al Sulaiteen Group", Mr. Abdullah Salem Al Sulaiteen.
During the visit, Minister Shamugia inspected the greenhouse of the mentioned company.
At the meeting, Mr. Shamugia briefed the representatives of the Company on the development trends in the agricultural sector of Georgia and provided information on agricultural support projects.
The conversation touched upon the investment project "Imereti Agro Zone".
The parties emphasized the great potential for deepening trade and economic relations between the Gulf countries and Georgia.
Since 2001, the Company "Al Sulaiteen Group" has been implementing large projects, aiming to supply fresh fruits, vegetables, and flowers to the local market. Moreover, the Company collaborates with the biggest markets and foundations, including the Lulu hypermarket chain and the Qatar Foundation.