კლიმატის მწვანე ფონდის მმართველი ორგანოს 37-ე შეხვედრას თბილისი უმასპინძლებს
კორეის რესპუბლიკაში, ქ. სონგდოში, კლიმატის მწვანე ფონდის მმართველი ორგანოს, საბჭოს რიგით 36-ე შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაზე მიღებული გადაწყვეტილებით, საბჭოს მომდევნო შეხვედრა, მიმდინარე წლის ოქტომბრის ბოლოს, საქართველოში, თბილისში ჩატარდება. გადაწყვეტილებას საბჭოს ყველა წევრმა ერთხმად დაუჭირა მხარი.
კლიმატის მწვანე ფონდი მსოფლიოს უდიდესი ფონდია, რომელიც განვითარებად ქვეყნებს ხელს უწყობს კლიმატის ცვლილებასთან დაკავშირებული მიზნების განხორციელებაში.
ქ. სონგდოში გამართულ საბჭოს რიგით 36-ე შეხვედრა საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე ნინო თანდილაშვილი დაესწრო. ნინო თანდილაშვილი აღნიშნული საბჭოს წევრია და აღმოსავლეთ ევროპის ჯგუფს წარმოადგენს.
შეხვედრაზე დამტკიცდა 2024-2027 წლების კლიმატის მწვანე ფონდის სტრატეგიული გეგმა, რომელიც მიზნად ისახავს განვითარებადი ქვეყნების ხელშეწყობას კლიმატის ცვლილების კუთხით ქვეყნის ეროვნული პრიორიტეტების განხორციელებაში.
საბჭოს შეხვედრის ფარგლებში, კლიმატის მწვანე ფონდის აკრედიტაციის კომიტეტის შეხვედრები გაიმართა, რომლებსაც ნინო თანდილაშვილი თავმჯდომარეობდა.

Tbilisi will host the thirty-seventh meeting of the GCF Board.
According to the decision made at the Board meeting, the Council will held the next meeting at the end of October 2023 in Tbilisi, Georgia.
All members of the Council unanimously supported the decision.
The Green Climate Fund is the world's largest fund supporting developing countries in achieving climate change goals.
Mrs. Nino Tandilashvili, the First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia attended the 36th meeting of the Council in Songdo.
Mrs. Tandilashvili is a member of the mentioned Council, representing the countries of the Eastern European region.
Notably, during the meeting, the Board adopted the Fund’s 2024-2027 Strategic Plan, thus supporting developing countries in implementing their national priorities towards climate change.
Within the framework of the Council meeting, Mrs. Nino Tandilashvili chaired the meetings of the Accreditation Committee of the GCF.