ნინო თანდილაშვილი USAID-ის წარმომადგენლებს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილე ნინო თანდილაშვილმა და აშშ-ის განვითარების სააგენტოს (USAID) ეკონომიკური ზრდის პროგრამის ხელმძღვანელმა, მიშელ კოსიელსკიმ მიმდინარე ერთობლივი პროექტები და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს.
„USAID-თან ერთად, სოფლის მეურნეობის სექტორის განვითარებისთვის, ადგილობრივი ფერმერების მხარდასაჭერად, არაერთ პროექტს ვახორციელებთ, ვთანამშრომლობთ გარემოს დაცვის მიმართულებითაც, განსაკუთრებით წყლის რესურსების მართვის კუთხით. ინტენსიურად ვმუშაობთ, სექტორულ დონეზე, ასოცირების ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების მიმართულებით“, - განაცხადა ნინო თანდილაშვილმა.
USAID-ის ეკონომიკური ზრდის პროგრამის ხელმძღვანელმა, მიშელ კოსიელსკიმ ყურადღება გაამახვილა რეგიონული ტურიზმისა და წყლის რეგიონულ პროექტებზე და განაცხადა, რომ USAID ამ მიმართულებით აქტიურად მუშაობს. აღინიშნა, რომ წყლის რეგიონული პროექტი ხელს შეუწყობს ეფექტიან ტრანსსასაზღვრო თანამშრომლობას და წყლის რესურსების მართვას სამხრეთ კავკასიის რეგიონში.
შეხვედრას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსა და კლიმატის ცვლილების დეპარტამენტის უფროსი ნინო თხილავა, სამინისტროს შესაბამისი სამსახურების წარმომადგენლები, USAID-ის მხრიდან კერძო სექტორის განვითარების უფროსი მრჩეველი დავით წიკლაური, რეგიონული წყლის პროგრამის მენეჯერი ჟორდი არიმანი და გარემოსდაცვითი ოფიცერი გოჩა ლობჟანიძე ესწრებოდნენ.

Nino Tandilashvili meets USAID representatives.
The First Deputy Minister of Environment Protection and Agriculture, Mrs. Nino Tandilashvili, and the Director of the USAID Economic Growth Office, Mr. Michelle Koscielski, discussed current joint projects and prospects for future cooperation.
" We carry out several agricultural development initiatives with USAID to assist local farmers and develop agriculture. We also collaborate in the field of environmental protection, particularly in the management of water resources and work intensively, at the sectoral level, in fulfilling the obligations taken under the Association Agreement", said Mrs. Nino Tandilashvili.
During the meeting, the Director of the USAID Economic Growth Office, Mr. Michelle Koscielski, focused on regional tourism and Regional Water projects, noting that USAID is actively working in the mentioned direction. As mentioned, the Regional Water project will contribute to effective cross-border cooperation and management of water resources in the South Caucasus region.
Mrs. Nino Tkhilava, Head of the Department of Environment and Climate Change of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture, representatives of relevant services of the Ministry, Mr. David Tsiklauri, Senior Adviser for Private Sector Development from USAID, Mr. Jordi Arimany, Regional Water Program Manager, and Mr. Gocha Lobzhanidze, Environmental Officer attended the meeting.