ოთარ შამუგია სამხრეთ კავკასიაში მსოფლიო ბანკის მუდმივ წარმომადგენელს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია მსოფლიო ბანკის მუდმივ წარმომადგენელს სამხრეთ კავკასიის რეგიონში რონალდ პრაისს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით ქვეყანაში, სოფლის მეურნეობის და გარემოს დაცვის მიმართულებით, მიმდინარე პროექტები და სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.
ოთარ შამუგიამ მსოფლიო ბანკთან თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე ისაუბრა და ქვეყანაში სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის, მიწის მართვის, სოფლის მეურნეობის განვითარების მიმართულებით არსებულ გამოწვევებზე და ერთობლივი პროექტებით უკვე მიღწეულ შედეგებზე გაამახვილა ყურადღება.
„საქართველოს ირიგაციის სექტორის რეფორმირების პროცესში მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერილი „საქართველოს მდგრადი სოფლის მეურნეობის, ირიგაციისა და მიწის პროექტი“ განსაკუთრებულ როლს ასრულებს. ვფიქრობ, მაქსიმალური თანამშრომლობით და კოორდინაციით, საერთო მიზნების ეფექტიანად განხორციელებას, გამოწვევების დაძლევას და უკეთესი შედეგების მიღწევას შევძლებთ", - განაცხადა ოთარ შამუგიამ.
როგორც რონალდ პრაისმა აღნიშნა, საქართველოსა და მსოფლიო ბანკს, წლების განმავლობაში, წარმატებული თანამშრომლობა აკავშირებს და მომავალში, ურთიერთობები კიდევ უფრო გაღრმავდება.
შეხვედრას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე თენგიზ ნასარიძე, სამინისტროს შესაბამისი სამსახურების და მსოფლიო ბანკის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

Otar Shamugia meets the World Bank Regional Director for the South Caucasus.
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. Otar Shamugia, met Mrs. Rolande Pryce, World Bank Regional Director for the South Caucasus.
During the meeting, the parties reviewed current projects and potential cooperation issues with the World Bank's assistance, including agricultural and environmental protection areas.
Mr. Otar Shamugia emphasized the importance of cooperation with the World Bank, focusing on the challenges in the irrigation infrastructure, land management, agricultural development, and the results achieved by joint projects.
" The World Bank-supported "Georgia Resilient Agriculture, Irrigation, and Land Project" plays a special role in reforming the irrigation sector of Georgia. I believe that with maximal collaboration and coordination, we will be able to effectively implement common goals, overcome challenges, and achieve better results," said Mr. Otar Shamugia.
According to Mrs. Rolande Pryce, Georgia, and the World Bank have had a long-standing successful cooperation, and relations will deepen even more in the future.
Mr. Tengiz Nasaridze, Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, representatives of relevant services of the Ministry, and the World Bank attended the meeting.