ნინო თანდილაშვილი გაეროს გარემოსდაცვითი ასამბლეის მეშვიდე სესიის (UNEA-7) ვიცეპრეზიდენტად აირჩიეს
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე ნინო თანდილაშვილი გაეროს გარემოსდაცვითი ასამბლეის მეექვსე სესიაზე (UNEA-6) 2 წლის ვადით გაეროს გარემოსდაცვითი ასამბლეის მეშვიდე სესიის (UNEA-7) ვიცეპრეზიდენტად აირჩიეს.
გაეროს გარემოს დაცვის ასამბლეა, რომელიც 193 წევრ ქვეყანას აერთიანებს, წარმოადგენს მსოფლიოს უმაღლესი დონის გადაწყვეტილების მიმღებ ორგანოს გარემოსთან დაკავშირებულ საკითხებზე. ასამბლეა ადგენს გლობალურ გარემოსდაცვით დღის წესრიგს და განსაზღვრავს პოლიტიკისა და საერთაშორისო გარემოსდაცვითი სამართლის პრიორიტეტებს.
გაეროს გარემოს დაცვის ასამბლეა, რესურსების მობილიზაციისა და გარემოსდაცვითი მიზნების მიღწევის კუთხით, ხელს უწყობს ქვეყნებს შორის თანამშრომლობას.

Nino Tandilashvili was elected as the Vice President of the Seventh Session of the UN Environment Assembly (UNEA-7)
At the Sixth Session of the UN Environment Assembly (UNEA-6), the First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Mrs. Nino Tandilashvili, was elected as the Vice President of the Seventh Session of the UN Environment Assembly (UNEA-7) for a two- year term.The UN Environment Assembly embraces 193 member states and is the world's highest-level decision-making body on environmental issues, which sets the global environmental agenda and determines priorities for policy and international environmental law.