გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე თენგიზ ნასარიძე საქართველოში არაბთა გაერთიანებული საამიროების ელჩს აჰმედ იბრაჰიმ აჰმედ თაჰერ ალნუაიმს შეხვდა
შეხვედრაზე მხარეებმა ქვეყნებს შორის სავაჭრო-ეკონომიური თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივები განიხილეს.
საუბარი ასევე შეეხო სასურსათო უსაფრთხოების მიმართულებით სამომავლო თანამშრომლობის საკითხს.
„პარტნიორ ქვეყნებთან სავაჭრო-ეკონომიკური თანამშრომლობის გააქტიურება ჩვენი დღის წესრიგის მნიშვნელოვანი ნაწილია. მივესალმებით სასურსათო უსაფრთხოების კუთხით თანამშრომლობის ინიციატივას. ვფიქრობ, პროცესი ურთიერთსასარგებლო იქნება“,- განაცხადა თენგიზ ნასარიძემ.
აჰმედ ალნუაიმის განცხადებით, საქართველო არაბთა გაერთიანებული საამიროების მნიშვნელოვანი პარტნიორია, შესაბამისად, ქვეყნებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავება ინტერესის საგანს წარმოადგენს.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას შესაბამისი სამსახურების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

Tengiz Nasaridze meets with the Ambassador of the United Arab Emirates (UAE) to Georgia, Ahmed Ibrahim Ahmed Taher Al Nuaimi.
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr.  Tengiz Nasaridze meet with the Ambassador of the United Arab Emirates (UAE) to Georgia, Mr. Ahmed Ibrahim Ahmed Taher Al Nuaimi.
During the meeting, the parties discussed the prospects for deepening trade and economic cooperation between the countries.
The conversation also included issues for future cooperation in the food safety area.
Activation of trade and economic cooperation with partner countries is an important part of our agenda. We welcome the initiative to cooperate on food security. I think the mentioned process will be mutually beneficial", said Mr. Tengiz Nasaridze.
According to Mr. Ahmed Alnuaimi, Georgia is a significant partner of the United Arab Emirates, noting that deepening and expanding bilateral cooperation is in the interest of both sides.
The representatives of relevant services of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture attended the meeting.Â