გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია საქართველოს თევზმომშენებელთა ასოციაციის წარმომადგენლებს შეხვდა
შეხვედრის მონაწილეებმა აკვაკულტურის დარგის პერსპექტივები და არსებული გამოწვევები განიხილეს.
„აკვაკულტურის მდგრადი განვითარების ხელშეწყობა სამინისტროს საქმიანობის ერთ-ერთი პრიორიტეტული მიმართულებაა. საქართველოში აკვაკულტურას განვითარების დიდი პოტენციალი გააჩნია. მოგეხსენებათ, ფერმერებთან პირდაპირ კომუნიკაცია მნიშვნელოვანია გამოწვევების აღმოსაფხვრელად და სწორი გადაწყვეტილებების მისაღებად. ჩვენ გვაქვს საინტერესო გეგმები. მეწარმეებთან ერთად აუცილებლად შევძლებთ მნიშვნელოვანი ნაბიჯების გადადგმას და იმ შესაძლებლობების გამოყენებას, რაც დარგში რეალურად გვაქვს“, - განაცხადა ოთარ შამუგიამ.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო დარგობრივი ცოდნის ამაღლების, ლაბორატორიული შესაძლებლობის გაუმჯობესებისა და დარგის განვითარების ერთიანი ხედვის ჩამოყალიბების მნიშვნელობას.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას მინისტრის მოადგილე თენგიზ ნასარიძე და შესაბამისი სამსახურის ხელმძღვანელი პირები ესწრებოდნენ.

Otar Shamugia meets the representatives of the Georgian Fish Breeders Association.
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. Otar Shamugia hosted the representatives of the Georgian Fish Breeders Association.
The parties discussed the prospects and current challenges of the aquaculture sector.
"One of the Ministry's top priorities is to promote sustainable aquaculture development. The aquaculture sector in Georgia has great potential for expansion. As we know, direct communication with farmers is essential for overcoming challenges and making sound decisions. We have exciting plans. Together with our entrepreneurs, we will undoubtedly be able to take crucial steps and utilize the potential we already have in the sector", said Mr. Otar Shamugia.
The conversation touched upon the significance of increasing field knowledge, enhancing laboratory capacity, and establishing a unified vision for field development.
The Deputy Minister, Mr. Tengiz Nasaridze, and Heads of relevant departments attended the meeting at the Ministry of Environmental Protection and Agriculture.