ოთარ შამუგია საუდის არაბეთის დელეგაციის წევრებს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია საუდის არაბეთის სამეფოს გაერთიანებული პალატების ფედერაციის თავმჯდომარეს, ჰასან ალ-ჰუვაიზის და ბიზნესსექტორის წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოს აგრარულ დარგში ინვესტირების შესაძლებლობები და სავაჭრო ურთიერთობების გაღრმავების პერსპექტივები განიხილეს.
როგორც მინისტრმა აღნიშნა, ქვეყნებს შორის ეფექტიანი სავაჭრო-ეკონომიკური თანამშრომლობა არსებობს, რასაც გაფართოების დიდი პოტენციალი გააჩნია.
ოთარ შამუგიამ ვრცლად ისაუბრა საქართველოს მოქნილი საინვესტიციო გარემოს შესახებ და საუდის არაბეთის ბიზნესსექტორის წარმომადგენლებს აგრარული დარგის განვითარების სახელმწიფო ხელშემწყობი პროგრამების შესახებ მიაწოდა ვრცელი ინფორმაცია.
შეხვედრაზე განიხილეს ქვეყნიდან სოფლის მეურნეობის პროდუქტების, კერძოდ, კაკლოვანი კულტურების, წვენების, ბოსტნეულის წვენების და მოცვის ექსპორტის ზრდის შესაძლებლობა.
საუდის არაბეთის სამეფოს გაერთიანებული პალატების ფედერაციის თავმჯდომარემ მადლობა გადაუხადა მინისტრს მასპინძლობისთვის, აღნიშნა, რომ საქართველოს სოფლის მეურნეობის განვითარების დიდი პოტენციალი გააჩნია და საინვესტიციო თვალსაზრისით საინტერესო ქვეყანას წარმოადგენს.

Otar Shamugia meets the members of the Saudi Arabian delegation.
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr Otar Shamugia, met with the Federation of Saudi Chambers of Commerce and Industry President, H.I. Hassan Al-Huwaizi, and business sector representatives.
During the meeting, the parties discussed the possibilities of investing in Georgia's agricultural sector and the prospects of deepening bilateral trade relations.
According to the Minister, countries have effective trade and economic cooperation with a significant growth potential.
Mr. Shamugia spoke extensively on Georgia's flexible investment climate and presented detailed information regarding the state's agricultural development projects.
The parties focused on the opportunities to increase the export of agricultural products, specifically hazelnut crops, juices, vegetable juices, and blueberries.
The President of the Federation of United Chambers of the Kingdom of Saudi Arabia expressed gratitude to the Minister for his hospitality, noting that Georgia has significant agricultural growth potential and is an appealing investment destination.