გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი უნგრეთის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში ანა მარია შიკოს შეხვდა
შეხვედრაზე მხარეებმა ქვეყნებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები, მათ შორის, სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობის გაღრმავების  პერსპექტივები განიხილეს.
მინისტრმა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ გარემოსდაცვითი და სოფლის მეურნეობის განვითარების მიმართულებით თანამშრომლობის დიდი პოტენციალი არსებობს.
შეხვედრაზე მხარეებმა სამეცნიერო, აკვაკულტურის, მესაქონლეობის, მარცვლეულისა და ჩაის წარმოების მიმართულებით თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხებზე ისაუბრეს.
უნგრეთის ელჩის განცხადებით, საქართველო უნგრეთისთვის მეგობარ ქვეყანას წარმოადგენს, შესაბამისად, მზად არის მრავალმხრივი ეფექტიანი თანამშრომლობისა და გამოცდილების გაზიარებისთვის.
შეხვედრას მინისტრის პირველი მოადგილე ნინო თანდილაშვილი, საქართველოში უნგრეთის საელჩოს და სამინისტროს შესაბამისი სამსახურის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

David Songulashvili meets the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Hungary to Georgia, Anna Maria Sikó.
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. David Songulashvili hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Hungary to Georgia, Mrs. Anna Maria Sikó.
During the meeting, the parties explored opportunities for future collaboration, focusing on the potential for enhancing trade and economic relations between the two countries.
The Minister emphasized the potential for cooperation in the environmental protection and agricultural development fields.
The discussions also covered deepening cooperation in science, aquaculture, livestock, grain, and tea production.
Hungarian Ambassador Sikó highlighted that Georgia is a friendly country to Hungary and expressed Hungary's readiness for multilateral, effective cooperation and the sharing of experience.
The First Deputy Minister Nino Tandilashvili, representatives from the Hungarian Embassy in Georgia, and relevant services of the Ministry attended the meeting.