„ხელისუფლების მიერ გატარებული თანმიმდევრული პოლიტიკის შედეგად, ღვინისა და სპირტიანი სასმელების ექსპორტიდან მიღებული შემოსავლები, 2023 წელთან შედარებით, 24%-ითაა გაზრდილი.
„ხელისუფლების მიერ გატარებული თანმიმდევრული პოლიტიკის შედეგად, ღვინისა და სპირტიანი სასმელების ექსპორტიდან მიღებული შემოსავლები, 2023 წელთან  შედარებით, 24%-ითაა გაზრდილი.
განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია, რომ პროდუქცია ექსპორტირებულია 70 ქვეყანაში. ეს ნიშნავს იმას, რომ ბაზრები დივერსიფიცირებულია. ექსპორტის ზრდა განსაკუთრებით აღსანიშნავია ქართული ღვინის სტრატეგიულ ბაზრებზე: ამერიკის შეერთებულ შტატებში, ევროპის მიმართულებით ისეთ ქვეყნებში, როგორებიცაა პოლონეთი, გერმანია, დიდი ბრიტანეთი და ა.შ., რაც კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს, რომ ის პოლიტიკა, რომელსაც ხელისუფლება ახორციელებს დარგთან მიმართებით არის სწორი და თანმიმდევრული“, - განაცხადა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა.
როგორც დავით სონღულაშვილმა აღნიშნა, სახელმწიფო გააგრძელებს დარგის მხარდაჭერას. ღვინის კომპანიებს და მარნებს კიდევ უფრო მეტი შესაძლებლობა მიეცემათ საკუთარი პროდუქცია წარადგინონ ამერიკის, ევროპისა და აზიის ქვეყნების ბაზრებზე, რომ გაზარდონ საკუთარი პროდუქციის რეალიზაცია და შენარჩუნდეს ქვეყნის ეკონომიკურად პრიორიტეტული დარგის  სტაბილური განვითარება.

Revenues from the export of wine and spirits have increased by 24% compared to 2023, due to the consistent policies implemented by the government.
''Revenues from the export of wine and spirits have increased by 24% compared to 2023 due to the consistent policies implemented by the government.
Georgian wine and spirits are exported to 70 countries, demonstrating significant market diversification. Export growth is particularly strong in strategic markets such as the United States and key European countries, including Poland, Germany, and the United Kingdom''.
According to the Minister of Environmental Protection and Agriculture, this underscores the effectiveness of the government's policies and its steadfast commitment to supporting the sector.
Mr. David Songulashvili emphasized that the government will continue to support the wine industry. Wine companies and wineries will be provided with even greater opportunities to showcase their products in markets across America, Europe, and Asia. These initiatives aim to boost sales, strengthen the sector, and ensure the sustainable development of this economically significant industry.