გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი სომხეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში აშოტ სმბატიანს შეხვდა
შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოსა და სომხეთს შორის არსებული თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს და სამომავლო შესაძლებლობებზე, მათ შორის, სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობის გაღრმავების  პერსპექტივებზე იმსჯელეს. საუბარი შეეხო წყლის რესურსების მდგრადი მართვის, მეღვინეობის, აგროტურიზმისა და აკვაკულტურის მიმართულებით თანამშრომლობისა და გამოცდილების გაზიარების მნიშვნელობის საკითხებს.
სომხეთის ელჩმა დავით სონღულაშვილს მინისტრს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და მომავალ საქმიანობაში წარმატებები უსურვა.
აშოტ სმბატიანის განცხადებით, საქართველო სომხეთის მეგობარი ქვეყანაა და, შესაბამისად, არსებობს მუდმივი მზაობა მრავალმხრივი ეფექტიანი თანამშრომლობისთვის.

Minister of Environmental Protection and Agriculture David Songulashvili meets the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Georgia, Ashot Smbatyan.
During the meeting, the sides addressed current Georgia-Armenia collaboration and future opportunities, specifically, the potential for deepening trade and economic partnerships between the two countries.
The parties emphasized the importance of bilateral cooperation and sharing experiences in the sustainable management of water resources, winemaking, agritourism, and aquaculture sector.
The Armenian Ambassador congratulated Mr. David Songulashvili on his appointment as a Minister and wished him success in his future endeavors.
According to Mr. Smbatyan, Georgia is a friendly country of Armenia, and accordingly, there is a constant readiness for multilateral and effective cooperation.