დავით სონღულაშვილი მსოფლიო ბანკის დელეგაციის წევრებს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი მსოფლიო ბანკის დელეგაციის წევრებს შეხვდა. დელეგაციას სამხრეთ კავკასიაში მსოფლიო ბანკის რეგიონული დირექტორი როლანდ პრაისი ხელმძღვანელობდა.
სამინისტროში გამართულ შეხვედრაზე მხარეებმა „საქართველოს მდგრადი სოფლის მეურნეობის, ირიგაციის და მიწის პროექტი (GRAIL)“ მიმდინარეობის საკითხები განიხილეს.
დავით სონღულაშვილმა მადლობა გადაუხადა მსოფლიო ბანკს მრავალწლიანი ეფექტიანი თანამშრომლობისთვის. მინისტრმა ვრცლად ისაუბრა სოფლის მეურნეობის განვითარებაში სამელიორაციო ინფრასტრუქტურული პროექტების მნიშვნელობის შესახებ.
ყურადღება გამახვილდა GRAIL-ის კომპონენტებზე, რომელიც გულისხმობს  სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის განვითარებას, სოფლის მეურნეობის ხელშეწყობას, საგრანტო პროგრამებს, სოფლის განვითარების სააგენტოს გაძლიერებას, ასევე, მიწის კონსოლიდაციის საკითხებს.
როგორც შეხვედრაზე როლანდ პრაისმა აღნიშნა, საქართველოში ყველა ხელშემწყობი გარემოება არსებობს მიმდინარე პროექტების დროული და ეფექტიანი განხორციელებისთვის. სამხრეთ კავკასიაში მსოფლიო ბანკის რეგიონულმა დირექტორმა ქართულ მხარესთან სამომავლო თანამშრომლობის სურვილი გამოთქვა.
შეხვედრას სამინისტროს და სამინისტროს სისტემაში შემავალი შესაბამისი სამსახურების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. David Songulashvili, met with a World Bank delegation led by Mr. Rolande Pryce,  World Bank Regional Director for the South Caucasus.
During the meeting, the parties discussed the Georgia Resilient Agriculture, Irrigation, and Land Project (GRAIL).
Minister Songulashvili expressed his gratitude to the World Bank for its longstanding and effective cooperation, emphasizing the crucial role of land reclamation infrastructure projects in advancing Georgia's agricultural sector.
The conversation focused on key components of GRAIL, including land reclamation infrastructure development, agricultural support initiatives, grant programs, strengthening the Rural Development Agency, and land consolidation efforts.
Mr Pryce highlighted Georgia’s favorable conditions for the timely and efficient implementation of the project,   reaffirming the World Bank’s commitment to continued collaboration with the Georgian Government.