გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილედ ლაშა დოლიძე დაინიშნა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა დავით სონღულაშვილმა უწყების თანამშრომლებს მინისტრის ახალი მოადგილე, ლაშა დოლიძე წარუდგინა. ლაშა დოლიძე სოფლის მეურნეობის პოლიტიკის მიმართულებას უხელმძღვანელებს.
„ლაშა დოლიძეს სოფლის მეურნეობის მიმართულებით საინტერესო პროფესიული გზა აქვს გავლილი. მრავალწლიანი  კარიერის განმავლობაში, ის მუშაობდა სოფლის მეურნეობის სფეროს განვითარების სტრატეგიებზე როგორც საქართველოში, ისე მის ფარგლებს გარეთ. შეიძლება ითქვას, რომ ის ერთ-ერთი ყველაზე გამოცდილი სპეციალისტია. მიხარია, რომ შემოუერთდა ჩვენს გუნდს. მინდა, წარმატებები ვუსურვო მას. შევეცდებით, ერთობლივი მუშაობით დავძლიოთ დარგის გამოწვევები და მივაღწიოთ კარგ შედეგებს. – აღნიშნა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, დავით სონღულაშვილმა.
ლაშა დოლიძეს დამთავრებული აქვს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკის ფაკულტეტი საერთაშორისო ეკონომიკური ურთიერთობების სპეციალობით , ასევე  განათლება  შეერთებულ შტატებში, ,უილიამსის კოლეჯში, სადაც  მიიღო განვითარების ეკონომიკის მაგისტრის ხარისხი.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის ახალი მოადგილე 2017 წლიდან 2018 წლის დასაწყისამდე  გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მრჩეველის პოზიციას იკავებდა. სხვადასხვა დროს მუშაობდა აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID), გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP), მსოფლიო ბანკის, გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციისა (FAO) და ევროკავშირის პროექტებში სხვადასხვა თანამდებობებზე.
„სოფლის მეურნეობის განვითარებას  სჭირდება ხელშეწყობა დღეს არსებული გამოწვევების გათვალისწინებით.  თანამედროვე ცოდნის, ტექნოლოგიებისა და მიდგომების გავრცელება პრიორიტეტი იქნება. შევეცდებით გამოვნახოთ ქმედითი საშუალებები  წარმოების და პროდუქტიულობის ზრდის მისაღწევად.  “, – განაცხადა ლაშა დოლიძემ.

Lasha Dolidze has been appointed- as the new Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture.
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. David Songulashvili, officially introduced Mr. Dolidze to the Ministry’s employees. Mr. Dolidze will be in charge of agricultural policy.
“Lasha Dolidze has had a longstanding and distinguished career in the agricultural sector, shaping his professional path and contributing significantly to the development of agricultural strategies both in Georgia and internationally. His vast experience makes him one of the most experienced experts in the field. We are pleased to have him join our team, and I am confident that his expertise will help us navigate the challenges ahead. Through teamwork and consistent policy, we will work toward achieving the best possible outcomes,” stated Mr. Songulashvili.
Dolidze holds a Bachelor's Degree in International Economic Relations at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. He continued his education in the United States at the Center for Development Economics at Williams College, where he earned a Master of Arts in Development Economics.
Moreover, Dolidze served as an Advisor to the Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia from 2017 to 2018. He has also worked on a variety of significant projects with international organizations, including the United States Agency for International Development (USAID), the United Nations Development Program (UNDP), the World Bank, the Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO), the European Union, and Mercy Corps, in positions ranging from national manager to international expert.
“The development of the agricultural sector requires support, considering existing challenges; Therefore, adopting modern approaches, knowledge, and technologies will be a priority for us. We will make the best efforts to find effective ways to boost agricultural production and productivity,” Mr. Dolidze noted.